ARAZKHABAR.IR

پایانه مرزی رازی آذربایجان غربی فردا با حضور وزیر راه افتتاح می‌شود


پایانه مرزی رازی آذربایجان غربی فردا با حضور وزیر راه افتتاح می‌شود آراز خبر- چندین پروژه حمل ‌و نقلی استان آذربایجان غربی از جمله «پایانه رازی» که عملیات ساخت آن سال ۹۸ آغاز شده بود، فردا (پنج شنبه) با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح می‌شود.

آراز خبر- چندین پروژه حمل ‌و نقلی استان آذربایجان غربی از جمله «پایانه رازی» که عملیات ساخت آن سال ۹۸ آغاز شده بود، فردا (پنج شنبه) با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح می‌شود.

عملیات ساخت طرح جامع پایانه مرزی رازی که در سال ۱۳۹۸ آغاز شد، با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسمی می‌رسد.

بر اساس این گزارش، تبادلات مرزی و رونق اقتصادی کشور و منطقه با افتتاح پایانه مرزی رازی توسعه می‌یابد. برای ساخت این پایانه با مساحت بیش از هشت هزار متر مربع، ۳۰۰ میلیارد تومان (با فهرست بهای سال ۱۳۹۸) هزینه شده و دارای سالن‌های تجاری، مسافری و نیز محوطه‌سازی لیست اختیاری و اجباری است.

وزارت راه و شهرسازی امروز (چهارشنبه) اعلام کرده است که «مهرداد بذرپاش» وزیر راه و شهرسازی فردا پنج شنبه اول تیرماه به استان آذربایجان‌ غربی سفر می‌کند تا ضمن بازدید از برخی پروژه‌های مرتبط به حوزه حمل‌و نقل در بخش‌های هوایی، جاده‌ای، روند احداث و اجرای طرح نهضت ملی مسکن استان را نیز مورد بررسی قرار دهد.

در این سفر که فردا صبح انجام می‌شود وزیر راه و شهرسازی، سامانه روشنایی باند فرودگاه شهدای خوی را افتتاح می‌کند.

همچنین بهره‌برداری از سالن مسافری و تجاری مرز رازی، حضور در یادمان شهید باکری و ادای احترام به مقام شامخ شهدا، بهره‌برداری از ۱۳۰ کیلومتر راه روستایی و ۴۰۰ کیلومتر روکش آسفالت راه‌های اصلی و فرعی بخش دیگری از اهداف این سفر است.

همچنین افتتاح یک‌هزار و ۲۰۲ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن و مسکن مهر در سراسر استان و شرکت در جلسه شورای تامین مسکن و بررسی مشکلات و رفع آنها برای اجرای بهتر پروژه‌های مسکن و همچنین حمل و نقلی از جمله اهداف و برنامه‌های سفر وزیر راه و شهرسازی به استان‌ آذربایجان‌ غربی است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/31 09:53 ق.ظ | دفعات بازدید: 2719 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot