ARAZKHABAR.IR

هم نوایی مادران آذربایجان غربی با مادرعلی اصغر(ع)


هم نوایی مادران آذربایجان غربی با مادرعلی اصغر(ع) گروه  گزارش: نوای یا علی اصغر (ع) در همایش شیرخوارگان حسینی در ۸۰ نقطه آذربایجان غربی طنین انداز شد.

گروه  گزارش: نوای یا علی اصغر (ع) در همایش شیرخوارگان حسینی در ۸۰ نقطه آذربایجان غربی طنین انداز شد.

به گزارش آراز خبر، همزمان با سوم محرم بار دیگر زنان و مادران آذربایجان غربی با عشق و محبت بی بدیل خود در همایش شیر خوارگان حسینی که به یاد شهید ۶ ماهه کربلا برگزار شد حضور یافته و میثاقی دوباره با ابا عبدالله الحسین (ع) بستند.

بار دیگر حکایت دردناک دشت کربلا و مظلومیت ابا عبدالله الحسین (ع) تداعی شد و به یاد شهادت حضرت علی اصغر(ع)، مادران کودکان شیر خواره خود را بر بالای دست گرفته و در رثای شهید ۶ ماهه دشت کربلا همنوا با حضرت رباب (س) نوای لالای علی اصغر (ع) سر داده و اشک ماتم ریختند.

در اولین جمعه ماه محرم در مصلی امام خمینی(ره) ارومیه، شیرخوارگان حسینی با سربندهای سبز مزین به نام مبارک حضرت علی اصغر(ع) در آغوش مادران خود، همنوا با حضرت رباب(س) صحنه کربلا را ترسیم کردند.

مصلا پر شده از مادران عاشق اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و صدای گریه‌ها و ‌لالایی گفتن شان به عرش می‌رسد هر مادری فرزند شیرخوار خود را ‌به یاد ابا عبدالله (ع) و لحظه‌ای که فرزند ۶ ماهه‌اش را بالای دست گرفت و از دشمنان آب طلب کرد، اشک ماتم می‌ریزد.

هر گوشه از مصلا شیرخواره ایی را در خود جای داده و پر است از مادرانی که اشک، فرصت دیدن را از چشمانشان گرفته است گویی صحرای کربلاست و کودکان از فرط تشنگی فریاد می‌زنند، گویی تاریخ به عقب بازگشته و حرمله ها، اباعبدالله(ع) را نشانه گرفته و کودکان از فرط تشنگی جان می‌سپارند، گویی علی اصغر بار دیگر در دستان اباعبدالله(ع) لبهایش از شدت تشنگی خشک شده است.

صدای هق هق ناله‌ها و حاجت خواستن ها از شهید ۶ ماهه دشت کربلا که او ‌نیز به «باب الحوایج» معروف است در سراسر مصلا پیچیده است.

در طرفی دیگر لباس مشکی، سربند مزین به نام حضرت علی اصغر (ع) و روسری سبز بر پیشانی کودکان و ‌فرزندان شیرخواره پوشانده شده و برخی آنها را در آغوش کسب ه و همنوا با رباب لالایی علی جان زمزمه می‌کنند.

شفا و حاجت خواستن جلوه دیگری از این مراسم روحانی است، بانویی فرزند شیر خواره خود را روی دست گرفته و با گریه از حضرت رباب (س) می‌خواهد که به حق آبروی فرزندش، کودک بیمارش را شفا دهد.

یکی دیگر پیراهن فرزندش را جلوی گهواره حضرت علی اصغر(ع) می‌گذارد و ‌با صدای بغض آلود خود شفا می‌طلبد پس از او دیگری و ‌سپس مادری دیگر، بغض‌ها می‌شکنند و اشک‌ها سرازیر می‌شود و پارچه‌ها و سر بندها را مداح بالای دست گرفته و از ابوالفضل العباس (ع) و شهید ۶ ماهه کربلا برای صاحبانش حاجت می‌طلبد.

مداح به ذکر مصیبت کربلا می‌پردازد و اشک در چشمان حلقه می‌شود و بعد دعای فرج خوانده می‌شود و ‌مادران با شیرخوارگان خود قیام کرده و ‌همنوا با مداح دعای فرج می‌خوانند به یاد شهید ۶ ماهه دشت کربلا سلام و صلوات می‌فرستند سپس سجده می‌کنند تا ارادات خود را به ساحت مقدس امام عصر (عج) برسانند.

دوباره مادران قیام کرده و فرزندان شیرخواره خود را به یاد حضرت علی اصغر سرباز ۶ ماهه کربلا و به تبعیت از اباعبدالله(ع) بالای دست گرفته و اشک می‌ریزند.

گهواره حضرت علی اصغر در گوشه دیگر مصلا میزبان مادرانی است که نذرهای خود را در آن می‌گذارند و آرزو می‌کنند حاجت شان روا شود و در سوی دیگر حاجت روا شده ها معرفی می‌شوند و شوق و امیدی دوچندان بر دل مادران آرزومند سرازیر می‌شود.

بار دیگر دعای روحبخش فرج فضای مصلا را معطر می‌کند و شیرخوارگان حسینی با این بوی زیبا معطر می‌شوند.

امروز دست‌های کوچک گره‌های بزرگ را باز می‌کنند، شیرخوارگان و کودکان شفاعت بزرگترها را می‌کنند و مادران فرزندان خود را واسطه کرده‌اند تا شهید ۶ ماهه کربلا و ‌مادرش حضرت رباب (س) نگاهی به این عاشقان دست به دعا بیندازند.

صدای گریه‌های مادران در رثای. حضرت علی اصغر(ع) شهید ۶ ماهه دشت کربلا بار دیگر با نوحه خوانی و روضه خوانی مداحان طنین انداز می‌شود و روح دیگری به مجلس عزا می‌دهد سپس دعای فرح تکرار می‌شود و ‌دست ها به نشان احترام بر سینه گذاشته شده و رو به آسمان بلند می‌شود.

بانوی مداح نیز مادران را به خواندن زیارت عاشورا فرا خوانده و همه یکصدا می‌خوانند سپس سر بر سجده گذاشته و از خداوند متعال به حق طفل شیرخواره حسین (ع) برای بیماران طلب شفا و حاجت می‌کنند.

آرزوی سلامتی برای بیماران، حاجت روایی برای مادران و شفا برای کودکان لحظه‌های پایانی همایش شیر خوارگان حسینی بود.

همایش شیرخوارگان حسینی امسال در ۸۰ نقطه آذربایجان غربی اعم از مساجد، تکایا و حسینیه‌ها همزمان با سراسر کشور برگزار شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/04/31 11:59 ق.ظ | دفعات بازدید: 2958 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot