ARAZKHABAR.IR

همواره ایام الله دهه فجر زنده نگه داشته شود


همواره ایام الله دهه فجر زنده نگه داشته شود آراز خبر-نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه ضروری است برنامه های گرامیداشت ایام الله دهه فجر پرشور برگزار شود، ادامه داد: ایام و حوادث مهم از جمله دهه فجر را باید زنده نگه داشت و به نسلهای بعدی نیز تبیین کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی،در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه که در مصلای شهر برپا شد، با اشاره به در پیش بودن ایام الله دهه فجر اظهار کرد: نباید فراموش شود ایران پیش از انقلاب در چه شرایطی بود؛ کشور فاقد آزادی و استقلال و اسلامیت بود و کشورهای دیگر بر ملت حاکم بودند. 

امام جمعه ارومیه ادامه داد: نباید فراموش کنیم خداوند چگونه ایران را از دست طاغوت و حکومت شاهنشاهی نجات داد و امروز کشور در سایه شعارهای محوری انقلاب، به جایگاه و موفقیتهای بسیاری رسیده است. 
  
وی با اشاره به انتخابات ۱۱ اسفند سال جاری نیز گفت: دشمن درصدد است انتخابات ایران، کمرنگ برگزار شود، لذا باید همگان در عرصه حضور فعال داشته و توطئه دشمنان مبنی بر عدم حضور در انتخابات را نقش بر آب کنیم. 

نماینده ولی فقیه در استان، با ابراز تاسف از حذف برخی رشته های دانشگاهی و اضافه شدن برچسب اسلامی اظهار کرد: می‌طلبد وزیر علوم به این مسئله توجه و ورود جدی کند. 

حجت الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به توانمندی سپاه پاسداران در بومی سازی و پرتاب ماهواره ثریا به فضا افزود: خوشبختانه در سایه انقلاب و درخشش جوانان کشور، ایران جزو ۱۰ کشور دنیا در پرتاب ماهواره است و توانسته از نظر علمی به این موفقیت برسند.

امام جمعه ارومیه با اشاره به ایام ولادت امام علی (ع) و نامگذاری این روز بنام روز پدر افزود: والدین حقی بزرگ برگردن فرزندان دارند لذا احترام به والدین باید مورد توجه فرزندان قرار گیرد و در این امر مهم کوتاهی نکنند. مردان نیز با الگوگیری از امیرالمومنین، صفات مردانگی را در خود تقویت کند. 

وی با اشاره به اهمیت رعایت حق الناس و بیت المال گفت: کسانی که بیت المال در اختیار دارند باید بسیار دقت کند تا مبادا در حق مردم خیانت شود. 


برچسب ها:

تاریخ: 1402/11/06 01:46 ب.ظ | دفعات بازدید: 3344 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot