ARAZKHABAR.IR

هزارواحد مقاوم سازی شده روستایی در آذربایجان غربی افتتاح می شود


هزارواحد مقاوم سازی شده روستایی در آذربایجان غربی افتتاح می شود با حضور معاون رئیس جمهورو اهدای کلید ۸۷ هزارمین واحد مسکن روستایی مقاوم شده در آذربایجان‌غربی، بهره برداری از هزار واحد مقاوم سازی شده آغاز شد .

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه ۲۵۸ هزار واحد مسکونی روستایی در این استان وجود دارد، گفت: کلید ۸۷ هزارمین واحد مسکونی روستایی که با استفاده از تسهیلات این بنیاد مقاوم سازی و بهسازی شده بود، با حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری تحویل داده شد.

محمود بدلی با اشاره به اینکه  یک‌هزار واحد مسکونی مقاوم سازی و بهسازی شده روستایی این استان در دهه فجر تحویل متقاضیان می‌شود افزود: تاکنون ۱۰۳ هزار متقاضی برای  استفاده از تسهیلات مقاوم سازی مسکن به بنیاد مسکن شهرستان‌ها مراجعه کرده‌اند  که ۹۵ هزار نفر شناسایی و به بانک های عامل معرفی شده است.

وی درادامه گفت:  تا به امروز بیش از ۹۰ هزار نفر کار ساخت را شروع کرده‌اند و  بر اساس قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، سهم سالانه استان در مجموع ۱۴ هزار واحد مسکونی است.

وی با بیان اینکه ایجاد مقاومت لازم برای مقابله با تلفات در حوادثی نظیر زلزله و حفظ زمین‌های زراعی و طبیعی مهمترین هدف اجرای طرح مقاوم سازی مسکن روستایی است، افزود: امیدواریم روستانشینان همراهی بیشتری در این خصوص داشته باشند.

تاکنون حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی پرداخت شده که با آورده متقاضیان، کل اعتبارهزینه شده  برای مقاوم سازی ۳۶ هزار میلیارد ریال است.


برچسب ها:

تاریخ: 1399/11/14 11:41 ق.ظ | دفعات بازدید: 3262 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot