ARAZKHABAR.IR

نصف اراضی کشاورزی آذربایجان‌غربی سند تک‌برگ دریافت کرده اند


نصف اراضی کشاورزی آذربایجان‌غربی سند تک‌برگ دریافت کرده اند آراز خبر- رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: ۵۰ درصد اراضی کشاورزی استان بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، سند تک برگ دریافت کرده اند.

 ناصر عتباتی روز سه‌شنبه در جلسه مجموعه ثبت اسناد و اراضی کشاورزی آذربایجان غربی اظهار کرد: صدور اسناد تک برگی برای اراضی کشاورزی فرمان مقام معظم رهبری و مورد تاکید رییس قوه قضاییه است که با تشکیل قرارگاهی به صورت جدی این امر پیگیری می‌شود.

وی افزود: رتبه سوم کشوری در ثبت اسناد تک برگی کشاورزی مربوط به آذربایجان غربی بوده که نشان از ارائه خدمات مناسب در این خصوص به کشاورزان است.

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی با اشاره به حجم خدمات کشاورزی در ثبت اسناد در استان ادامه داد: آذربایجان غربی با بیش از یک میلیون هکتار اراضی کشاورزی از استان‌هایی است که اراضی کشاورزی قابل توجهی دارد و همین امر، حجم کار برای صدور اسناد را بیشتر می کند.

وی اظهار کرد: با پیگیری‌های قرارگاه استانی شهید سلیمانی، ۴۳ هزار قطعه زمین کشاورزی در آذربایجان‌غربی ثبت مالکیت تک برگی شده است.

رسیدگی به چهار پرونده کثیرالشاکی در دستور کار دادگستری آذربایجان غربی

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی همچنین در جلسه ویژه ای با اشاره به تعیین تکلیف اموال مال باختگان چهار پرونده کثیر الشاکی در استان اظهار کرد: این پرونده‌ها با بیش از یک هزار و ۲۰۰ شاکی با ارزش بیش از یک هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال در حال بررسی و رسیدگی است.

عتباتی افزود: تلاش بر این است که شاکیان در کوتاه‌ترین زمان ممکن به حق و حقوق خود برسند و پرونده در مسیر تعیین تکلیف نهایی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه چهار پرونده کثیر الشاکی شاهین‌دژ با ۴۵۲ شاکی و نقده با ۷۵۰ شاکی با ارزش ریالی بیش از یک هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال در استان در دست بررسی است، افزود: در این خصوص با حضور وکلای شاکیان، متهمان و قضات رسیدگی کننده در جلسه‌ تخصصی مطرح و نسبت به تعیین تکلیف حقوق شکات بررسی‌هایی به عمل آمد که مصوبات لازم در جهت تامین حق و حقوق شکات پرونده به تصویب رسید تا تمهیدات لازم برای تعیین تکلیف اموال مالباختگان معمول شود.

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی در خصوص مبارزه جدی و قاطع با اراذل و اوباش نیز گفت: مبارزه با بر هم زنندگان نظم و امنیت جامعه مطالبه جدی دادگستری استان است و در این خصوص با جدیت پیش می‌رویم.

عتباتی با اشاره به صدور دستور در این زمینه گفت: به دادستان‌های سراسر استان و فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی اعلام شده است که مبارزه جدی و قاطع با اراذل و اوباش و بر هم زنندگان نظم و امنیت جامعه انجام شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/09/28 01:28 ب.ظ | دفعات بازدید: 2299 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot