ARAZKHABAR.IR

موضوع فلسطین و غزه نباید فراموش شود


موضوع فلسطین و غزه نباید فراموش شود آراز خبر-- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: موضوع فلسطین و غزه نباید فراموش شود.

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ارومیه با اشاره به اینکه موضوع فلسطین و غزه نباید فراموش شود، بیان کرد: ما باید نفرت به صهیونیست‌ها را در دل خود تقویت کنیم و نسبت به این جنایت‌ها، نباید بی توجه بود و لازم است بغض‌مان در قلب‌ها بیشتر شود چرا که آنها انسان‌نما و حیوان در قالب انسان هستند می‌خواهند مردم غزه را نه با جنگ بلکه با گرسنگی شکست دهند.

وی با تاکید لزوم رفتار مناسب اسلامی در دوره انتخابات پس از آن، افزود: نباید خوبی و خوشی پس از انتخابات را به ناراحتی تبدیل کرد و باید به آرا مردمی احترام گذاشت و این نماد زندگی در جامعه ایران اسلامی است.

حجت الاسلام قریشی افزود: رفتار اسلامی را باید در تمامی حرکات و رفتار خود رعایت کنیم و نباید با آبروریزی، حیله کردن و رفتارهای ناشایست در دوره انتخابات شأن انسانیت و اسلام را زیر سوال برد.

امام جمعه ارومیه با اشاره به رفتار برخی نامزدهای انتخاباتی گفت: برخی از کاندیداهای انتخاباتی با رفتار معقول خود کناره‌گیری کردند تا وحدت آرا شکل بگیرد و آنچه در شأن این مردم است رخ دهد اما برخی نیز با توهم داشتن آرا ۹۵ درصدی جامعه به فکر پیروزی در انتخابات بودند که حتی بنده نیز آنها را نمی‌شناختم.

امام جمعه ارومیه با اشاره به اتفاقات دوره حضرت علی (ع) بیان کرد: در زمان ولایت حضرت علی (ع) نیز برخی افراد به توصیه‌های بزرگان جامعه گوش ندادند و آخر سر نیز جریانات اجتماعی و سیاسی ضد جامعه را در بر گردن آن حضرت انداختند که امروز نیز تکرار این اتفاقات هستیم.

حجت الاسلام قریشی با اشاره به حماسه سازی ملی مردم آذربایجان غربی در انتخابات گفت: با وجود فشارهای شبکه‌های معاند و رسانه‌های ضد انقلاب مردم آذربایجان غربی با بصیرت خود به وظیفه شرعی و اجتماعی خود عمل کردند که امیدوارم این عمل صالح مورد قبول بارگاه الهی قرار گرفته باشد.

امام جمعه ارومیه با اشاره به برگزاری سالم و شفاف انتخابات در ایران اسلامی گفت: نتایج تمامی دوره‌های انتخاباتی نشان از سالم بودن صندوق آرا و رأی واقعی شرکت کنندگان در انتخابات است و هیچکس حق دخالت در رأی مردم را ندارد بنابراین انتخاب مردم به میدان کار و تصمیم گیری راه یافته و این نشان از روشنی و شفافیت انتخابات در ایران اسلامی است.

حجت الاسلام قریشی با اشاره به تبلیغات شبکه‌های معاند گفت: با وجود تبلیغ این شبکه‌های معاند اما مردم با حضور در پای صندوق‌های رأی از خواسته‌های خود برای مجلس شورای اسلامی دفاع کردند بنابراین برای تغییر در جامعه باید پای صندوق‌ها رفت با رأی خود وضع موجود را تغییر داد که این اتفاق نیز در شهرمان نمایان شد.

امام جمعه ارومیه با اشاره به حالات روحی در ماه مبارک رمضان افزود: نباید با کینه به انسان‌ها وارد ماه مبارک رمضان شویم چراکه ضمن رهایی نفس خود از کینه‌ها به استقبال ماه میهمانی خداوند رفت.

وی اضافه کرد: ماه رمضان ماه میهمانی خداوند متعال است و باید در روزهای پایانی شعبان به استقبال این ماه عظیم‌الشان رفت به نحوی که خداوند از گناهان ما بگذرد و فرشتگانش پذیرای ما باشند.

حجت الاسلام قریشی با اشاره به رفتارهای خانوادگی گفت نباید میان فرزندان فرق گذاشت و یکی را به میهمانی دعوت کرد و آن یکی را نه؛ چراکه این رفتار شایسته انسان و یک مسلمان نیست و مؤمن باید با یک چشم به خانواده خود بنگرد و عدالت را در میان آنها رعایت کند.

وی با اشاره به حدیث نبوی بیان کرد پیامبر اکرم (ص) بارها بر عدالت میان فرزندان تاکید کرده اما برخی حتی در وصیت‌نامه خود نیز موجب قهر و دشمنی میان فرزندان می‌شوند و این به دور از عدالت است.

امام جمعه ارومیه یادآور شد: اسفند ماه یادآور سالروز شهادت انسان‌های بزرگ چون باکری‌ها است و باید روحیه شهادت را به سایر نسل‌ها نیز انتقال دهیم و با رفتار خود این رفتار را در جامعه حفظ کنیم تا در مقابل خون شهدا سرافکنده نشویم.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/12/18 04:09 ب.ظ | دفعات بازدید: 3037 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot