ARAZKHABAR.IR

منطقه ویژه اقتصادی ارومیه - سِرُو، کلنگ‌زنی شد


منطقه ویژه اقتصادی ارومیه - سِرُو، کلنگ‌زنی شد آراز خبر- در راستای ریل‌گذاری و اجرای درست سیاست‌های اقتصادی دولت در آذربایجان‌غربی، با حضور احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و دارایی و هیات همراه، منطقه ویژه اقتصادی ارومیه - سرو کلنگ‌زنی شد.

وزیر اقتصاد و دارایی، روز سه شنبه  در حاشیه مراسم کلنگ زنی در این منطقه با اشاره به آغاز عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی ارومیه_سرو همزمان با ایام الله دهه فجر افزود: سازمان مسئول منطقه اقتصادی ارومیه سرو متعهد شده با ایجاد زیرساختهای منطقه اقتصادی مذکور، تا دهه فجر سال آینده، اتمام عملیات اجرایی را اعلام کند. 

وی ادامه داد: با همت دستگاههای متولی، یکی از ظرفیتهای بسیار خوب آذربایجان غربی در جوار مرز سرو و گمرک فرصت بی بدیلی برای شرکتهای تولیدی ایجاد خواهد کرد تا با استفاده از مزیت گمرک، عملیات ترانزیت با ترکیه به سهولت انجام شود. 

خاندوزی تصریح کرد: تدابیر سریع شروع عملیات اجرایی و بهره برداری از ایکس ری نیز اتخاذ شده است. 

به گزارش ایسنا، منطقه ویژه اقتصادی ارومیه – سرو به عنوان یکی از دروازه های مهم تجارت با کشور ترکیه در مساحتی هزار هکتاری، موقعیتی قابل توجه و منحصر به فرد دارد که می توان از این ظرفیت برای توسعه استان و همچنین ایجاد اشتغال پایدار و بومی بیش از پیش بهره برد.

به گزارش ایسنا، سرو، یکی از مناطق مرزی ایران با ترکیه است که با توجه به نزدیکی به ۲ مرکز استان شامل ارومیه و تبریز ظرفیت های قابل توجهی برای تجارت داراست.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/11/17 09:38 ق.ظ | دفعات بازدید: 3812 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot