ARAZKHABAR.IR

منطقه آزاد ماکو در آذربایجان‌غربی فعال‌تر شود


منطقه آزاد ماکو در آذربایجان‌غربی فعال‌تر شود آراز خبر- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: برای جهش تولید مناطق آزاد کشور بخصوص منطقه آزاد ماکو در استان فعالتر شود.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی قریشی، در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه که در مصلای شهر برگزار شد، با بیان اینکه تحقق شعار سال تنها با همکاری مسئولین، تولید کنندگان و مردم امکان پذیر است، افزود: مردم باید بجای پس انداز، پول‌های خود را در امر تولید بکار گیرند، تولیدکنندگان نیز حقوق مصرف کنندگان را رعایت کنند و مسئولین نیز موانع تولید را مرتفع کنند تا جهش تولید اتفاق بیافتد. 

وی ادامه داد: مسئولین قضایی نیز به بازگشایی واحدهای تولیدی راکد و مشکل دار کمک کنند. 

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به روز ۱۲ فروردین و روز جمهوری اسلامی افزود: این روز بزرگترین عید انقلابی ما ملت ایران است چرا که با وجود مقابله با غرب و شرق این انقلاب با گذشت چندین سال به بقای خود ادامه داده است که معجزه ای بزرگ محسوب می‌شود. 

وی با اشاره به ۱۳ فروردین و روز طبیعت نیز گفت: با توجه به مقارن شدن این روز با ماه رمضان و شهادت امیرالمومنین(ع)، ضروری است مردم تفریح خود را با معنویت عجین کنند و حرمت این روز و ماه رمضان را با برپایی سفره افطاری ساده در طبیعت حفظ کنند. 

قریشی در خصوص روز قدس نیز اظهار کرد: اعلام انزجار مردم از ظلم آشکار و قتل عام مردم غزه توسط رژیم صهیونیستی حداقل کاری است که مسلمین باید انجام دهند و روز قدس بر همگان وظیفه است تا در راهپیمایی حضور گسترده ای داشته باشند. 

وی با اشاره به نام‌گذاری ۱۹ رمضان به روز نهج البلاغه اظهار کرد: نهج البلاغه کتابی هدایتگر است لذا باید مسلمانان به این کتاب توجه کرده و مطالعه کنند. 

قریشی از مسئولین فرهنگی خواست نسبت به برگزاری کلاسهای نهج البلاغه و انتشار تفاسیری از این کتاب در استان اهتمام ویژه ای داشته باشند. 

امام جمعه ارومیه با اشاره به خصوصیات امیرالمومنین (ع) افزود: از نظر ساده زیستی و عدالت نظیری همچون امام علی(ع) در عالم هستی وجود ندارد و همه مبهوت شخصیت و سبک زندگی این امام معصوم هستند. 

حجت الاسلام والمسلمین قریشی ادامه داد: باید زوایای زندگی امام علی (ع) مطالعه شود و همه مسلمین مخصوصا مسئولین سبک زندگی این امام معصوم را الگو قرار دهند. 

وی با اشاره به فضیلت شبهای قدر نیز گفت: ارزش و فضیلت این شبها از هزاران شب بالاتر است و مهم ترین عمل در شبهای قدر توبه از گناه و معصیت است. 


برچسب ها:

تاریخ: 1403/01/10 01:10 ب.ظ | دفعات بازدید: 2914 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot