ARAZKHABAR.IR

مطالعات بافت تاریخی شهر ارومیه آماده تصویب شد


مطالعات بافت تاریخی شهر ارومیه آماده تصویب شد آراز خبر- معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: مطالعات بافت تاریخی شهر ارومیه در ۶ گام تهیه و بررسی شده و این مطالعات به تایید کارشناسی رسیده و آماده تصویب است.

 رسول عطایی  در جلسه کمیسیون ماده ۵ آذربایجان‌غربی که به ریاست استاندار برگزار شد، اظهار کرد: انجام مطالعات بافت تاریخی شهر ارومیه در قالب طرح تفصیلی ویژه در ۶ گام از سال گذشته آغاز شده است.

وی بیان کرد: این مطالعات شامل ۳۰۷ هکتار بافت تاریخی شهر ارومیه اعلامی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی بوده و در آینده سعی بر جایگزین معادل این محدوده در بافت فرسوده خواهیم بود.

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: با اتمام مطالعات طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی شهر ارومیه ضوابط ساخت و ساز در جهت نوسازی مساکن موجود به نحوی که بتواند انتظارات ساکنین را بر آورد نماید تدوین خواهد شد.

عطایی تاکید کرد: مطالعات طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی شهر ارومیه با هدف ساماندهی بافت تاریخی شهر ارومیه با رویکردهای تأمین پایداری مساکن موجود و نوسازی آن‌ها و تأمین خدمات مورد نیاز شهری و رونق گردشگری و اقتصادی و ارتقا کیفیت محیطی و ایجاد هویت شهری و فرهنگی انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: مطالعات بافت تاریخی شهر ارومیه در جلسه کمیسیون ماده ۵ آذربایجان‌غربی مورد تأیید اولیه قرار گرفت و تصویب قطعی آن با انجام اصلاحاتی به جلسه آتی کمیسیون احاله شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/04 06:13 ق.ظ | دفعات بازدید: 2454 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot