ARAZKHABAR.IR

مشکلی در تامین کود کشاورزی در آذربایجان‌غربی وجود ندارد


مشکلی در تامین کود کشاورزی در آذربایجان‌غربی وجود ندارد آراز خبر-مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه مشکلی در تامین کود نداریم، گفت: ۸۳ هزار و ۵۰۰ تن انواع کودهای کشاورزی در استان در ۹ ماهه امسال تامین و توزیع شده است.

محمود مظلومی  افزود: بیش از ۱۰هزار و ۶۵ تن کود شیمیایی بین کشاورزان متقاضی در شهرستان ارومیه تا پایان آذر ماه توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه روند توزیع کودهای کشاورزی مورد نیاز استان شامل کودهای ازته، فسفاته و پتاسه فقط از طریق صدور حواله الکترونیک انجام می گیرد، افزود:‌ ۱۰۹ کارگزار بخش خصوصی، تعاونی های روستایی، تعاونی تولید، شرکت های خدمات فنی مشاوره ای تحت پوشش شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در شهرستان های  آذربایجان غربی کار توزیع کود مورد نیاز کشاورزان استان را به عهده دارند.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی آذربایجان غربی تصریح کرد: تحویل کودهای شیمیایی یارانه دار با حواله الکترونیکی صادر شده از سامانه پایش مواد کودی امکان پذیر است و برای این منظور هم اطلاعات فردی کشاورزان باید در سامانه پهنه بندی ثبت شده باشد.

مظلومی ادامه داد:‌ بر اساس آمارهای رسمی سهمیه سالانه انواع کودهای شیمیایی برای ۷۶ نوع محصول کشاورزی استان ۱۱۸ هزار و ۵۰۰ تن است. 

مظلومی با بیان اینکه کودهای پتاس، اوره و فسفات به عنوان کودهای پایه محصولات کشاورزی محسوب می شوند، تصریح کرد: انواع کودهای شیمیایی به اندازه کافی در انبارهای سازمانی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان موجود است و هیچ گونه مشکلی در خصوص تامین و توزیع انواع کود در سطح استان وجود ندارد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/24 08:37 ق.ظ | دفعات بازدید: 2984 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot