ARAZKHABAR.IR

مرز رازی آماده افتتاح شد


مرز رازی آماده افتتاح شد آراز خبر- مدیرراهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی از بهره برداری از پایانه مرزی رازی و نزدیک به ۱۶۰ کیلومتر پروژه آسفالت راه روستایی در سفر وزیر راه و شهرسازی خبر داد.

آراز خبر- مدیرراهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی از بهره برداری از پایانه مرزی رازی و نزدیک به ۱۶۰ کیلومتر پروژه آسفالت راه روستایی در سفر وزیر راه و شهرسازی خبر داد.

پیمان آرامون با بیان اینکه پایانه مرزی رازی یکی از شکیل ترین مرزهای کشور است، ادامه داد: در سال گذشته بیش از یک میلیون و۲۰۰ هزار نفر از پایانه مرزی رازی تردد کرده اند که نشان دهنده افزایش کیفیت خدمات ارائه شده به شهروندان است.

وی ادامه داد: با افزایش ساعات کاری در پایانه مرزی رازی و ۲۴ ساعته شدن تردد در این مرز، مدت زمان تردد مسافر از بیش از ۳ ساعت به کمتر از ۱۵ دقیقه کاهش یافته و حتی باعث رضایت مندی دولت ترکیه نیز شده است که در آینده‌ای نه چندان دور هم فرآیند ترانزیت و صادرات کالا نیز در این مرز از سر گرفته خواهد شد.

آرامون با بیان اینکه این طرح ۹ هزار و ۵۰۰ متر مربع زیربنا داشته و در سه طبقه اجرایی شده که در آستانه بهره برداری قرار گرفته است، گفت: با اتمام پروژه طرح جامع پایانه مرزی رازی و به تبع آن اتمام پروژه تعریض و بهسازی راه دسترسی به این پایانه مرزی شاهد پیشرفت پارامترهای توسعه اقتصادی، تجاری، گردشگری و کشاورزی استان خواهیم بود.

مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی به این استان در هفته جاری به استان آذربایجان غربی به دعوت استاندار آذربایجان‌غربی و مجمع نمایندگان استان به منظور افتتاح پروژه‌های مختلف در حوزه راه و شهرسازی در شهرستان ارومیه و دیگر مناطق استان سفر می‌کند.

مجموعاً ۳۷ پروژه حوزه راه و شهرسازی از جمله ۱۷ پروژه راه به طول ۱۴۸ کیلومتر، افتتاح قریب به ۱۶۰ کیلومتر راه روستایی، افتتاح پایانه مرزی رازی و چند طرح عمرانی دیگر از برنامه‌های این سفر خواهد بود.

۱۵ طرح بازآفرینی شهری نیز در این سفر افتتاح به بهره برداری خواهد رسید.

در بخش مسکن نیز سایت‌های طرح نهضت ملی مسکن کلنگی زنی و تعدادی از این واحدهای مسکونی افتتاح خواهند شد.

در این سفر در خصوص طرح‌های راهبردی استان و شهرستان ارومیه در حوزه راه و شهرسازی برنامه ریزی و در خصوص تأمین اعتبار آن‌ها بحث و گفت‌وگو می‌شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/27 09:47 ق.ظ | دفعات بازدید: 2831 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot