ARAZKHABAR.IR

مردم آذربايجان‌غربي هم‌صدا در حمايت از مردم فلسطين


مردم آذربايجان‌غربي هم‌صدا در حمايت از مردم فلسطين آراز خبر- نمازگزاران آذربايجان غربي با فرياد مرگ بر اسرائيل، مرگ بر آمريکا و مرگ بر استکبار، حمايت خود از مردم مظلوم فلسطين را اعلام و از توطئه هاي رژيم غاصب صهيونيستي اعلام انزجار کردند.

به گزارش آراز خبر ، شهروندان آذربايجان غربي و نمازگزاران بعد از اقامه نماز، راهپيمايي گسترده‌اي را از مصلاها و مکان‌هاي برگزاري نمازجمعه در شهرهاي مختلف استان آغاز کردند و با حضور پرشور و دشمن‌شکن خود در اين راهپيمايي عظيم، بار ديگر حمايت از آرمان بزرگ آزادي مسجد الاقصي و قدس، نابودي اسرائيل و استکبار جهاني را يک‌صدا فرياد زدند.
در اين راهپيمايي، نمازگزاران ضمن اداي احترام و نثار سلام و صلوات به روح پرفتوح شهداي آزادي راه قدس با اعلام حمايت از ملت قهرمان فلسطين بالاخص گروه‌هاي مقاومت اسلامي،جنايات رژيم کودک‌کش صهيونيستي را محکوم کردند.
نمازگزاران و راهپيمايي کنندگان با شعارهايي چون»مرگ برمنافق«، »دولت جعلي صهيون - با دستان امت مي‌شود سرنگون«، »آمريکاي جهانخوار خانه صهيونيست است - جمهوري اسلامي دشمن صهيونيست است«، »ما همه عمار توايم خامنه‌اي - يار وفادار توايم خامنه‌اي« با مردم مظلوم فلسظين و غزه اعلام همدردي کردند.
راهپيمايي کنندگان در اين خطه از ايران اسلامي از بزرگ و کوچک و زن و مرد با حمل پرچم‌هاي حزب الله و فلسطين و پلاکاردهايي در محکوميت حمله به سرزمين‌هاي اشغالي همنوايي و همدلي خود را بارديگر با مردم فلسطين به تصوير کشيدند.
يکي از شهروندان اروميه‌اي در اين زمينه گفت: حمايت از مردم جنگ زده فلسطين حمايت از مسلمانان و محکوميت جنايت‌هاي غاصبان در سرزمين‌هاي اسلامي است و لازم است همواره موضوع فلسطين از اساسي ترين موضوعات مورد توجه همه مسلمانان در تمام زمان‌ها باشد.
معصومه احمدي در اين زمينه با اشاره به اينکه مقاومت فلسطين سال‌ها موجب شده تا رژيم غاصب در بيم و هراس باشد، اظهار کرد: اين مقاومت بايد تا نابودي کامل آنان ادامه يابد.
وي اظهار کرد: کشتار انسان‌هاي بي‌گناه و آوارگي آنان از خاکشان در هيچ دين و مذهبي قابل قبول نيست ولي اين رژيم غاصب با حيله و نيرنگ خواهان کشورگشايي و استثمار مسلمانان است.
محمد عباسي يکي از دانشجويان شرکت کننده در راهپيمايي اروميه نيز در اين زمينه گفت: سرزمين فلسطين به ملت فلسطين تعلق داشته و دارد و رژيم اشغالگر قدس و حکومت غاصب صهيونيست‌ها که با ظلم و غصب و قتل عام‌ و جنايت بر اين سرزمين و بيت‌المقدس مسلط شده‌اند، غاصب و ظالم و محکوم‌اند.
وي اظهار کرد: همانگونه که بارها شنيده‌ايم بر همه ملتها و انسان‌هاي حق‌طلب جهان لازم است از مردم ستمديده و آواره و مبارز فلسطين تا رسيدنشان به حقوق حقه شان به هر نحو ممکن‌حمايت و دفاع کنند. عباسي ادامه داد: فلسطين خط مقدم نبرد با استکبار است و نبايد اجازه داد حريم اين خط شکسته شود و دشمنان و توطئه گران همواره بايد در واهمه هراس نگهداشته شوند.
يکي ديگر از راهپيمايي کنندگان اروميه‌اي در اين زمينه اظهار کرد: ويران کردن خانه هاي مسلمانان هرگز بي جواب نمي ماند و رژيم صهيونيستي بايد منتظر ضربات مهلک تري از حزب الله و فلسطيني ها باشد و همه مسلمانان حامي مظلومان فلسطيني تا پيروزي کامل هستند.
محمد اقدمي اضافه کرد: در چند روز اخير شنيده‌ايم که سه هزار موشک بر اسراييل باريدن گرفته و هم اکنون بايد قدرت مسلمانان را در مقابل قدرت پوشالي خودشان ببينند و اينکه سازش و تسليم براي مسلمانان تا گرفتن حقوق خودشان مفهومي ندارد و ما در کنار مردم فلسطين تا تحقق اين موضوع هستيم.
در ادامه اين راهپيمايي در اروميه همزمان با ساير مناطق استان شهروندان حاضر با به آتش کشيدن پرچم رژيم غاصب صهيونيستي اوج انزجار خود را از اين اقدامات جنايتکارانه اين رژيم به نمايش گذاشتند.
قرائت قطعنامه سراسري محکوم کردن جنايات رژيم صهيونسيتي و حمايت از فلسطينيان برنامه پاياني مراسم در جاي جاي آذربايجان‌غربي بود و راهپيمايان با سر دادن شعارهاي الله اکبر خامنه‌اي رهبر، مرگ بر آمريکا و مرگ بر اسرائيل اين قطعنامه را تاييد کردند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/07/21 03:35 ب.ظ | دفعات بازدید: 3062 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot