ARAZKHABAR.IR

محدودیت اینترنت در محل برگزاری آزمون های سراسری


محدودیت اینترنت در محل برگزاری آزمون های سراسری

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اینترنت موبایل را در محل حوزه‌های آزمون سراسری در روز‌های پنجشنبه ۲۹ و جمعه ۳۰ دی محدود خواهد کرد.


گروه خبر:به گزارش آرز خبر،سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای اعلام کرد: آزمون سراسری از رویداد‌های مهم و حساس در کشور است که سرنوشت تعداد زیادی از داوطلبان و خانواده‌های آن‌ها به نتیجه آن گره خورده است و از سوی دیگر رعایت عدالت آموزشی و شایسته گزینی در این آزمون زمینه رشد علمی کشور و آینده‌ای درخشان برای میهن اسلامی را رقم خواهد زد.

در سال‌های اخیر رشد فناوری‌های ارتباطی امکان سو استفاده برخی گروه‌های سازمان یافته کلاهبرداری را فراهم کرده و تلاش می‌کنند سؤالات آزمون سراسری را پس از شروع آزمون به وسیله ابزار‌های الکترونیکی شبهه جاسوسی در زمان کوتاهی به خارج از حوزه‌های امتحانی ارسال نموده و پاسخ سؤالات را برای برخی داوطلبان ارسال نمایند که البته با تمهیدات اتخاذ شده و با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان و دیگر راهکار‌های قانونی این اقدامات در نهایت برای متخلفان موفقیت‌آمیز نبوده و از ورود غیرعلمی داوطلبان جلوگیری شده است.

امسال نیز اقدامات فراوانی در راستای مبارزه با این شبکه‌های شیادی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و دستگاه‌های انتظامی، امنیتی و قضایی انجام شده است و در آخرین اقدام نیز با موافقت شورای امنیت کشور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدام به محدودیت اینترنت موبایل در محل حوزه‌های آزمون در ساعات برگزاری روز‌های پنجشنبه ۲۹ و جمعه ۳۰ دی خواهد کرد که این اقدام جای تشکر و قدردانی دارد.

حفاظت از سلامت آزمون سراسری نه تنها مطالبه و خواسته داوطلبان و خانواده‌های آن‌ها بلکه مورد حمایت عموم مردم است و ضمن پوزش از ساکنان اطراف محل حوزه‌های برگزاری آزمون برای اختلال ارتباطی از همراهی این عزیزان سپاسگزاریم.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/10/28 07:52 ق.ظ | دفعات بازدید: 438 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot