ARAZKHABAR.IR

لزوم استفاده از تمام ظرفیت ها در توسعه همه جانبه استان آذربایجان غربی


لزوم استفاده از تمام ظرفیت ها در توسعه همه جانبه استان آذربایجان غربی گروه خبر: استاندار آذربایجان غربی صبح امروز در بازدید از دفتر پایگاه خبری آراز خبردرباره نقش رسانه ها در ایجاد همبستگی و اقناع سازی مردم برای پیشرفت استان بیان کرد:رسانه ها پل ارتباطی بین مسوولین و مردم هستند و ما باید از این ظرفیت بیشمار برای تبیین اهداف و ارایه عملکرد برای همگام سازی مردم و مسوولین استفاده کنیم.

به گزارش آراز خبر، محمد صادق معتمدیان در بازدید از دفتر پایگاه خبری آراز خبردرباره نقش رسانه ها در ایجاد همبستگی و اقناع افکار عمومی برای پیشرفت استان بیان کرد:رسانه ها پل ارتباطی مابین مردم و مسوولین هستند و ما باید از این ظرفیت برای تبیین اهداف و ارایه عملکرد برای همگام سازی مردم و مسوولین استفاده کنیم

وی اظهار کرد:یکی از مهمترین مسائل در پیشبرد اهداف  همراهی مردم است و نباید از نقش رسانه ها برای انجام این کار غافل ماند.

استاندارآذربایجان غربی با ذکر این موضوع که استاندار بعنوان  نماینده عالی دولت ؛اجرا کننده سیاست های متمرکز در استان ها است، بیان کرد:در بودجه سال آینده برای اولین باربه  معیشت مردم توجه ویژه شده و باتوجه به اختیاراتی که به استان ها تفویض شده ما بیشترین سعی را در توسعه اقتصاد و کمک به معیشت مردم  انجام خواهیم داد.

معتمدیان با اشاره به موقیعت خاص استان خاطر نشان کرد :استان آذربایجان غربی از مهمترین استان های کشور در بحث ترانزیت و لجستیک می باشد؛ این استان با وجود پتانسیل های همسایگی با 3 کشور و وجود  انواع معادن  و گردشگری از توان توسعه زیادی برخوردار است و قطعا با شناسایی ابزار و جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی در صدد ایجاد پیشرفت همه جانبه و پایدار در این استان هستیم.

وی با اشاره به نقش بازارچه های مرزی در  معیشت مردم منطقه گفت :بازارچه های مرزی نقش اساسی در افزایش قدرت اقتصادی مردم منطقه و استان دارد و ما با ایجاد بازارچه های مرزی،روان سازی عبور و مرور و استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه در تلاش برای کمک و افزایش قدرت اقتصادی مردم هستیم

نماینده عالی دولت به موضوع چالش آب در استان اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین دغدغه های ما در استان بحث تامین آب شرب در روستا ها است و باید در مصرف آب در بخش کشاورزی و صنعت هم بازنگری اساسی انجام گیرد وبا اصلاح  الگوی کشت ،استفاده از فن آوری های جدید در بخش آبیاری کشاورزی ،مدیریت در منابع آب را انجام دهیم .

معتمدیان درپاسخ به سوال خبر نگار»آراز خبر« به چرایی علت عدم سرمایه گذاری، سرمایه گذاران آذربایجان غربی در استان ، بیان کرد:متاسفانه در استان قوانین سلیقه ای سرمایه گذاران را فراری می دهد قطعا این موانع باید اصلاح شود و طبیعتا تا رسیدن به شرایط مطلوب  فاصله داریم و در این راه سعی می کنیم موانع برداشته شود.

عالی ترین مقام استان در پاسخ سوال دیگر خبرنگار ما درباره  چگونگی ایجاد بندر خشک در استان آذربایجان غربی اظهار کرد :یکی از اصلی ترین راهکارهای پیشرفت استان بخش تجارت و لجستیک است ، با تلاش برای ایجاد همگرایی در بین ادارات استان و هماهنگی و هم افزایی در سطح ملی و بین المللی و ایجاد مسیر های ترانزیتی جدید و تبدیل شدن به هاب منطقه ای از اهداف ما است که باید از این فرصت به نحو احسن در پیشبرد اهداف توسعه ای استفاده کرد.

استاندار آذربایجان غربی در باره احیای دریاچه ارومیه هم اظهار کرد:یکی از اولویت های استانداری در مورد احیای دریاچه ارومیه پای کار آوردن استان های همجوار است ،باید این همگرایی در بین استان های همسایه و موثر در بحث احیاء ایجاد شود، از دیگر اقدامات در باره این موضوع میتوان به تکمیل تصفیه خانه ارومیه و تبریز اشاره کرد .

معتمدیان با اشاره به تکمیل تونل انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه گفت :تا پایان سال جاری انتقال آب سد کانی سیب به دریاچه ارومیه از طریق این تونل آغاز می شود.

وی از دیگر کارهای موثر در کمک به احیای دریاچه ارومیه به احیا قنوات ، کشت گلخانه ای ،نوسازی شبکه توزیع آب اشاره کرد و گفت :درکنار اقدامات ایجاد شده برای احیای دریاچه ارومیه  باید معیشت مردم هم در اولویت قرار گیرد و اگر قرار است ریاضت کشیده شود مهمترین اولویت معیشت مردم خواهد بود.

استاندار آذربایجان غربی در پایان جلسه به لزوم انجام زیر ساخت راههای جدید در استان اشاره  کرد و گفت:متاسفانه استان آذربایجان غربی فاقد آزاد راه است ما با رایزنی های که با وزیر محترم راه انجام  دادیم در تلاش هستیم فاز قطعه آخر آزاد راه ارومیه به تبریز به پایان برسد تا مردم استان آذربایجان غربی از این آزاد راه استفاده بکنند.

مدیر مسئول روزنامه آراز آذربایجان  هم در این دیدار با بیان مختصری از فعالیت های 10 ساله روزنامه آراز اذربایجان ، 20 ساله نشریه امانت ، 8 ساله نشریه منطقه ای عصر اذربایجان و 6 ساله پایگاه خبری ، تحلیلی آراز خبر گفت: اساس فعالیت موسسه در چارچوب قانون مطبوعات با لحاظ اولویت منافع ملی، منطقه ای و استانی استوار هست.

ابراهیم آقازاده با برشمردن آثار زیانبار تصمیم های برخی مدیران استان و عدم توجه آنان به نظریه های کارشناسی در حوزه های مختلف را عامل آسیب رساندن به اعتماد مردم به دولت و حاکمیت عنوان و خواستار اصلاح عملی این شیوه مدیریت شدند.

مدیر مسئول نشریه های امانت و عصر آذربایجان اظهار کرد: متاسفانه معدود مدیران ناکارآمد استان که به دلیل ضعف مدیریت تمایل دارند به ناحق حتی جو استان را امنیتی جلوه دهند تا چند صباحی در مصدر امور باقی بمانند این گونه مدیران از آفت های توسعه استان هستند تا جایی که  اینان حتی از همسایگی با سه کشور در حقیقت سوء استفاده و بجای بهره گرفتن از فرصت های مرزی آن را تهدید به شمار می آورند.

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری، تحلیلی آراز خبر با ذکر نمونه هایی از حوادث و بحران هایی که طی سالهای گذشته در استان روی داده است، ضمن گلایه از عدم جریان آزاد اطلاع رسانی و عدم شفافیت به هنگام بروز سوانح و حوادث در استان اظهار کرد: طی چند سال گذشته چند نوبت به هنگام بروز حوادث و سوانح ویا بروز بحران ؛ متاسفانه مدیران بخش های مربوطه از اظهار نظر صریح و شفاف پیرامون حوادث پیش آمده بنا به هر دلیلی خودداری و پاسخگو نبودند تا جایی که این موضوع توسط شبکه های بیگانه مدیریت شد و از قبل عدم اطلاع رسانی صحیح به مردم حاکمیت هم آسیب دید سپس ورود دیر هنگام رسانه های داخلی بعد از موج سواری رسانه های بیگانه عملا آسیب رسانه های داخلی را هم بدنبال داشت.

 

 


برچسب ها:

تاریخ: 1400/10/04 02:01 ب.ظ | دفعات بازدید: 4015 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot