ARAZKHABAR.IR

لزوم اجرای طرح نهضت ملی مسکن در روستاهای آذربایجان غربی


لزوم اجرای طرح نهضت ملی مسکن در روستاهای آذربایجان غربی آراز خبر - استاندار آذربایجان‌غربی بر لزوم اجرای طرح نهضت ملی مسکن به ویژه در روستاها و تسریع در واگذاری زمین به متقاضیان تاکید کرد.

 محمدصادق معتمدیان ظهر چهارشنبه در جلسه شورای تأمین مسکن آذربایجان غربی با بیان اینکه این امر علاوه بر تثبیت جمعیت روستایی، به مهاجرت معکوس از حاشیه شهرها نیز می‌انجامد، افزود: باید زمینه‌ای فراهم شود تا همه متقاضیان دارای شرایط از ظرفیت نهضت ملی مسکن به بهترین شکل ممکن و در سریع‌ترین زمان بهره مند شوند.

وی اضافه کرد: یکی از مهمترین سیاست‌ها، تثبیت جمعیت روستایی با ارتقای شاخص‌های توسعه‌ای و رفاه روستاهاست که نهضت ملی مسکن هم می‌تواند به کمک به این سیاست بیاید.

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: روستاییان، قشر مولد جامعه هستند و با تثبیت جمعیت در روستاها می‌توان زمینه تولید بیشتر را فراهم کرد البته باید در این خصوص امکانات لازم را نیز مهیا کنیم.

معتمدیان یکی از مهمترین بخش‌های اجرای نهضت ملی مسکن را موضوع آماده سازی زمین‌ها دانست و اظهار کرد: از همه ظرفیت‌ها برای تسریع در آماده سازی باید استفاده کرد تا زمین با امکانات لازم به موقع در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

وی، مزیت‌های نهضت ملی مسکن در روستاها در برخی از موارد را بسیار بیشتر از شهرها عنوان کرد و ادامه داد: امکان واگذاری ۹۹ ساله و بدون هزینه، ارائه تسهیلات ارزان قیمت نسبت به شهر و همچنین وسعت بسیار بیشتر از زمین‌های شهری و در کنار آن هزینه‌های کمتر ساخت از جمله این مزیت‌ها به شمار می‌روند.

معتمدیان با تاکید بر اینکه دولت به دنبال کاهش سهم آورده متقاضیان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن است، گفت: در این راستا می‌توان کاهش هزینه زمین را به عنوان یک مزیت دانست که در این خصوص واگذاری ۹۹ ساله روستایی یک حسن به شمار می‌رود.

نزدیک به نیمی از این تعداد نیز به مسکن روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر در آذربایجان غربی تعلق دارد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/08/10 02:17 ب.ظ | دفعات بازدید: 2135 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot