ARAZKHABAR.IR

لایروبی ۱۰۲ کیلومتر از رودخانه‌ها و مسیل‌ها در سال گذشته


لایروبی ۱۰۲ کیلومتر از رودخانه‌ها و مسیل‌ها در سال گذشته استاندار آذربایجان‌غربی‌گفت: سیستم‌های هشدار دهنده سیل در هواشناسی و آب منطقه‌ای باید تقویت شود و شهرداری‌های استان نیز در خصوص تخصیص امکانات اطلاع‌رسانی شهری برای اعلام پیام‌های هشدار در خصوص سیل، همکاری جدی با دستگاه‌های متولی داشته باشند.

محمدمهدی شهریاری، در جلسه شورای حفاظت از منابع آب اظهارداشت: سیستم‌های هشدار دهنده سیل در هواشناسی و آب منطقه‌ای باید تقویت شود و شهرداری‌های استان نیز در خصوص تخصیص امکانات اطلاع رسانی شهری برای اعلام پیام‌های هشدار در خصوص سیل، همکاری جدی با دستگاه‌های متولی داشته باشند.

وی از لایروبی ۱۰۲ کیلومتر از رودخانه‌ها و مسیل‌ها در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: از ابتدای امسال نیز ۸۰ کیلومتر از رودخانه‌ها لایروبی شده که باید تا پیش از پایان سال ۷۵ کیلومتر دیگر نیز از نقاط بحرانی رودخانه‌ها لایروبی شود.

استاندار آذربایجان‌غربی افزود: از محل اعتبارات ستاد احیای دریاچه ارومیه نیز از سال ۹۳ تا امسال ۱۲۶ کیلومتر از رودخانه‌های استان لایروبی شده است.

شهریاری با بیان اینکه پیش‌بینی‌های هواشناسی از بارش‌های سنگین در اسفند ماه امسال خبر داده است، اذعان کرد : شرکت آب منطقه‌ای با هماهنگی فرمانداران باید با بهره‌گیری از امکانات شهرستانی نسبت به لایروبی رودخانه‌ها و پیشگیری از وقوع سیل اهتمام ورزند.

وی در ادامه بر لزوم برخورد با تخریب کنندگان خطوط انتقال آب به ویژه در پیرامون سد شهرچایی ارومیه تاکید و خاطرنشان کرد: تقویت نظارت‌ها، پیگیری و اجرای حکم قضایی علیه تخریب کنندگان و کم‌کردن مراحل دادرسی از جمله مواردی است که باید برای صیانت از منابع آب لحاظ شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1399/10/15 08:21 ق.ظ | دفعات بازدید: 2352 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot