ARAZKHABAR.IR

قوه قضائیه امید مردم است


 قوه قضائیه امید مردم است رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی گفت:در نظر سنجی که انجام گرفته و این نظر سنجی را سایر ارگانها به غیر از قوه قضائیه انجام داده اند، قوه قضائیه امید مردم است و این امید و اعتماد صورت نگرفته است به غیر از تلاش جهادی در مبارزه با فساد و احقاق حقوق عامه مردم.

به گزارش آرازخبر،  علی اکبر گروسی در همایش گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و بزرگداشت چهلمین روز شهادت مالک اشتر زمان، شهید سپهبد سردار سلیمانی اظهارداشت: 22 بهمن از یوم الله است و خداوند در قران کریم مومنین را تکلیف به یادآوری ایام الله نموده است، لذا تکلیف ما یادآوری این روز بزرگ و تاریخی است، روزی که انقلاب شکوهمند اسلامی به پیروزی رسید، انقلابی که پایه های آن با اتکای به دینی بودن آن استوار و محکم و جهانی است، این انقلاب، انقلاب مستضعفین بود که طومار ستم شاهی را برچید و به مستضعفان جهان امید نجات بخشید که با الگو گرفتن از این انقلاب عظیم و اسلامی شجاعت مبارزه با مستکبران را پیدا کردند و پیروز شدند.
گروسی ادمه داد: اکنون که ما وارد چهل و یکمین سالگرد این انقلاب می شویم و هر سال این انقلاب به نوعی به تایید اکثریت مردم ایران رسیده است، انقلاب اسلامی ایران در نظر اندیشمندان و صاحب نظران جهان به عنوان معمای قرن مطرح است و معتقدند که این انقلاب صد سال آینده و گذشته را نشان داده است و به تعبیر آنها انقلاب اسلامی ایران روح یک جهان بی روح است.
وی با اشاره به شهادت سپهبد سلیمانی گفت: شهید سلیمانی در راه استحکام بنای نظام مقدس جمهوری اسلام ایران تلاشهای گوناگونی نموده است، برکت شهادت این سردار بزرگوار بیشتر از زمان حیات او بود و شهادت او این انقلاب را بیمه کرد و حضور دهها میلیونی مردم ایران عزیز در مراسم تشییع پیکر پاک این شهید بزرگوار، جهان را مبهوت نمود و به مستکبران و دشمنان فهماند که مردم ایران همواره پشتیبان ولی فقیه و جمهوری اسلامی هستند و این انقلاب ماندگار است و ماندگار خواهد بود.
رئیس کل دادگستری استان وفاداری مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی را مهمترین عنصر این نظام الهی دانست و بیان کرد: ما و تمامی مسئولین باید خدمتگذار و قدردان این مردم شریف باشیم و با تمام توان به آنها خدمت کنیم.
گروسی قوه قضائیه را از ارکان مهم و اساسی کشور برشمرد و گفت: در نظر سنجی که انجام گرفته و این نظر سنجی را سایر ارگانها به غیر از قوه قضائیه انجام داده اند، قوه قضائیه امید مردم است و این امید و اعتماد صورت نگرفته است به غیر از تلاش جهادی در مبارزه با فساد و احقاق حقوق عامه مردم.
وی ادامه داد: همکاران قضایی و اداری حوزه های قضایی استان در فرصت 45 روزه با کار جهادی و تلاش خود نشان دادند که ما می توانیم بیش از پیش در خدمت مردم باشیم. در این مدت که دستورالعمل کار جهادی تعیین تکلیف پرونده های معوق ابلاغ شده است، با کار و تلاش شبانه روزی خود کار بزرگی انجام داده اند و عملکرد بسیار خوبی در مورد تعیین تکلیف پرونده های مسن و معوق داشته اند که این در تاریخ استان خواهد ماند.
این مقام قضایی در ادامه با تاکید بر اخلاق مداری و تکریم ارباب رجوع گفت: ما باید این امر را بیش از گذشته مد نظر قرار دهیم و با مهربانی و گشاده رویی به حرف مراجعین گوش دهیم تا آنها بتوانند به زبان ساده مشکل خود را بیان کنند.
رئیس کل دادگستری استان در پایان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات تمامی همکاران خدوم دادگستری استان در خصوص حضور در راهپیمایی 22 بهمن گفت: هیچ نیازی به توصیه به حضور نیست چرا که تقریباً این عمل یک عمل واجب است و در این روز دشمن بار دیگر عظمت و اجتماع باشکوه ایران اسلامی را خواهد دید و مردم با حضور خود بار دیگر با شهداء و امام شهداء و ولی فقیه و آرمانهای انقلاب تجدید بیعت خواهند نمود. و این حضور دشمنان ایران اسلامی را وادار به تسلیم و گفتگو خواهد نمود.
در ابتدای این مراسم علی نژاد معاون فرهنگی دادگستری استان نیز ضمن خیر مقدم گویی به مدعوین مطالبی در خصوص ایام الله فجر وشهید سلیمانی بیان کرد.
شایان ذکر است مهمان ویژه این مراسم خلبان بازنشسته هوانیروز امیر خلبان ذوالفقاری همرزم شهید قاسم سلیمانی بود که خاطراتات ارزشمندی از سردار دلها بیان ودرباره شخصیت والای حاج قاسم سلیمانی نکات قابل توجه وشنیدنی را بیان که همگی حاکی از والا بودن مقام شامخ سردار سرافراز وکم نظیر اسلام مالک اشتر ایران داشت.
در پایان این مراسم مسابقه ای با مضمون شهید سلیمانی وتاریخ انقلاب برگزار شد که به 22 نفر از برندگان به قید قرعه جوایزی تقدیم شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1398/11/23 03:42 ب.ظ | دفعات بازدید: 7705 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot