ARAZKHABAR.IR

قاعده مند سازی توقیف خودروها در آذربایجان غربی ضروری است


قاعده مند سازی توقیف خودروها در آذربایجان غربی ضروری است آراز خبر- رییس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: قاعده مند کردن توقیف و تعیین تکلیف خودروها برای جلوگیری از رسوب در پارکینگ‌ها و تضییع حقوق افراد در استان ضروری است.

 ناصر عتباتی روز چهارشنبه در جلسه پیگیری تعیین تکلیف خودروهای رسوبی توقیفی در پارکینگ های آذربایجان غربی افزود: بحث پیگیری تعیین تکلیف خودروهای رسوبی وسایل نقلیه توقیفی به عنوان یک بخش از برنامه روزمره دستگاه قضایی و مجموعه های دخیل استان است ولی با وجود برگزاری جلسات و مصوبات، در مقام اجرا رضایت بخش نیست و همچنان وسایل نقلیه زیادی تعیین تکلیف نشده اند.

وی اضافه کرد: یکی از علت هایی که باعث انباشت خودرو در پارکینگ ها می شود، توقیف خودروها در قالب طرح های مختلف است که پیوست قضایی ندارند و بدون دستور دادستانی صورت می گیرد.

وی اظهار کرد: تمامی توقیف ها باید پیوست قضایی داشته باشند و از توقیف های فله ای که نه تنها موجب انباشت خودروها در پارکینگ ها می شود، بلکه نارضایتی مردم را به دنبال دارد، پرهیز شود.

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی ادامه داد: خودروهایی که در پارکینگ هاست، بیت المال و حق الناس هستند و همه در برابر آن مسئولیت اخروی و قانونی داریم و اگر امکان ترخیص و تحویل وجود دارد، چرا باید در پارکینگ ها بماند.

عتباتی گفت: دستگاه قضایی وظیفه خود می داند به عنوان حق الناس و حقوق بیت المال این امر را مطالبه کند و اگر از طرف هر شخصی ترک فعلی و عدم اجرای دستورات قضایی را شاهد باشیم، مورد پیگرد و برخورد قضایی قرار خواهد گرفت.

وی به دادستان های حوزه های قضایی دستور داد تا بر توقیف و انتقال قاعده مند وسایل نقلیه به پارکینگ ها نظارت کنند و کار ضربتی، فوق العاده و ویژه در تعیین تکلیف اموال مردم و بیت المال انجام دهند و خروجی این جلسه اقدامات فوق‌العاده و اورژانسی در تعیین تکلیف وسایل نقلیه رسوبی توقیفی در پارکینگ های استان باشد.

دادستان عمومی و انقلاب ارومیه هم در این جلسه گفت: بر اساس آخرین آمار بیش از ۱۰ هزار خودرو در پارکینگ های استان توقیف هستند که باید تعیین تکلیف شوند.

حسین مجیدی ادامه داد: باید در روند توقیف، انتقال و ترخیص وسایل نقلیه طبق بخشنامه رییس قوه قضاییه اقدام شود.

همچنین رییس کل دادگستری آذربایجان غربی از محل پارکینگ این خودروها بازدید کرد.

عتباتی در این بازدید بر سرعت بخشیدن به تعیین تکلیف خودروهای توقیفی رسوبی تاکید کرد و دستور داد تا تمامی خودروهای توقیفی موجود در پارکینگ های استان و علت و مرجع توقیف آنها حوزه به حوزه استخراج و به مسئولان دادگستری شهرستان ها اعلام تا اقدامات قانونی در تعیین تکلیف این خودرو ها صورت پذیرد.

مقرر شد خودروهای اوراقی توسط بنیاد تعاون فراجا و خودروهای قابل شماره گذاری توسط ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) تا بازدید مجدد از این پارکینگ ها در اوایل خرداد ماه سال جاری تعیین تکلیف شوند.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/02/19 05:10 ب.ظ | دفعات بازدید: 1741 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot