ARAZKHABAR.IR

فعالیت واحد های تولید کننده ملزومات بهداشتی با تمام ظرفیت در آذربایجان غربی


فعالیت واحد های تولید کننده ملزومات بهداشتی با تمام ظرفیت در آذربایجان غربی رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی اظهار داشت: برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس در استان آذربایجان غربی تمام واحد های تولید کننده مواد شوینده، ضدعفونی کننده، ماسک و الکل با تمام ظرفیت تولیدی جهت تأمین مواد مورد نیاز مردم در حال فعالیت می باشند.

به گزارش آرازخبر، غلامرضا بابایی اظهارداشت: برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس در استان آذربایجان غربی تمام واحد های تولید کننده مواد شوینده، ضدعفونی کننده، ماسک و الکل با تمام ظرفیت تولیدی جهت تأمین مواد مورد نیاز مردم در حال فعالیت می باشند.

وی افزود: هماهنگی های لازم با واحد های تولیدی در راستای تولید حداکثری الکل طبی، مواد شوینده، مواد ضد عفونی کننده و ماسک، جهت همکاری لازم با دانشگاه علوم پزشکی به عنوان مرکز و ستاد فرماندهی مبارزه با کرونا ویروس استان از سوی سازمان انجام شده است.

بابایی تاکید کرد: صدور جواز تأسیس و پروانه بهره برداری واحد های تولیدی مواد شوینده، ضدعفونی کننده، الکل و غیره در کمترین مدت زمانی و خارج از نوبت انجام می شود همچنین بررسی ثبت سفارش های مواد اولیه مورد نیاز این واحد ها و صدور معافیت های گمرگی برای واردات ماشین آلات مرتبط با خطوط تولید مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی در اسرع وقت انجام می شود.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی اضافه کرد: هیچ گونه مشکلی در تولید الکل در استان وجود ندارد، روزانه حداقل 24 هزار لیتر الکل طبی 96 درصد تولید و با هماهنگی و نظارت دانشگاه علوم پزشکی تحت مدیریت یکپارچه در سطح کشور توزیع می گردد.

وی به اقدامات پیشگیرانه سازمان برای مقابله با شیوع کرونا ویروس در واحد های صنفی و سازمانی اشاره کرد وگفت: برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس در واحد های صنفی و بازار استان اقدامات پیشگیرانه توسط کارگروه پدافند غیر عامل صنعت، معدن وتجارت استان تهیه، تدوین و جهت اجرا در واحد های صنفی ابلاغ و اطلاع رسانی شده است.

بابایی اضافه کرد: در خصوص برخورد با سودا گران و محتکران هم در استان با اجرای گشت مشترک با حضور بازرسان دانشگاه علوم پزشکی، تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی و بازرسان سازمان صنعت، معدن وتجارت اقداماتی صورت گرفته و این اقدامات به صورت مستمر اجراخواهد شد. در این بازرسی مشترک 42 کارتن ماسک احتکاری کشف و 3 واحد فروشگاهی عرضه کننده تجهیزات پزشکی پلمپ شد.تاریخ: 1398/12/13 11:07 ق.ظ | دفعات بازدید: 3907 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot