ARAZKHABAR.IR

فرش افشار تکاب به عنوان برند آذربایجان غربی ثبت ملی شده است


فرش افشار تکاب به عنوان برند آذربایجان غربی ثبت ملی شده است رییس اداره فرش سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی گفت: سالانه 32 هزار و 204 متر مربع فرش دست باف توسط 648 بافنده تکابی تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می شود.

به گزارش آرازخبر، اسد درویشی اظهار داشت: سالانه 23 هزار و 204 متر مربع فرش دست باف توسط 8هزار و 204 بافنده تکابی تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می شود.

وی ادامه داد: یکی از بخش های مهم اقتصاد منطقه محصولات صنایع دستی و بافتنی تکاب است، قالی و قالیچه‌های نفیس و گران‌بهای افشار محبوبیت خاصی در بازارهای فرش دنیا دارد و از حیث رنگ و مرغوبیت و طرز بافت و نقشه از فرش‌های درجه یک محسوب می‌شود، فرش افشار شهرت خود را به کیفیت و دوام آن مرهون و به فرش آهنین معروف است، خانواده‌های بسیاری از بافتن این فرش‌ها امرار معاش می‌کنند و فرش دست‌باف افشار تکاب به نوعی سوغات این شهر محسوب می‌شود.

رییس اداره فرش سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی عنوان کرد: فرش افشار تکاب به عنوان برند آذربایجان غربی ثبت ملی شده است و در حال ثبت جهانی شدن می باشد. تولید آن در حال رونق یافتن است و مشتریان خاص خود را دارد، که انتظار می رود در بازار های جهانی و داخلی به جایگاه اصلی خود برسد.

درویشی در خصوص بیمه قالیبافان تکاب عنوان کرد: در حال حاضر 850 قالیباف این شهرستان از مزایای بیمه تامین اجتماعی برخوردار می باشند و 127 نفر نیز از بیمه صندوق روستایی و عشایری بهره مند شده اند.

رییس اداره فرش سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی اضافه کرد: طی 9 ماهه نخست سال جاری تعداد 648 کارت شناسایی قالی بافی صادر یا تمدید شده است.


برچسب ها: فرش افشار تکاب

تاریخ: 1398/10/04 12:27 ب.ظ | دفعات بازدید: 577 | چاپ