ARAZKHABAR.IR

عدالت اجتماعی در جریان بازدید از مناطق محروم محقق می‌شود


عدالت اجتماعی در جریان بازدید از مناطق محروم محقق می‌شود آراز خبر-استاندار آذربایجان غربی گفت: عدالت اجتماعی در حوزه‌های مختلف در جریان بازدیدهای میدانی از مناطق محروم و کم برخوردار محقق می شود.

به گزارش آراز خبر،محمدصادق معتمدیان روز چهارشنبه در مسجد شهید شهریکندی واقع در محله کم برخوردار پشت تب مهاباد اظهار کرد: اعتبارات ویژه در شورای برنامه ریزی استان و شهرستانی به مناطق محروم اختصاص پیدا کرده و از محل اعتبارات منابع ملی نیز مناطق کم برخوردار در اولویت قرار دارد.

وی با بیان اینکه از طرف سازمان شهرداری کشور ۶۳ دستگاه بیل بکو در اختیار شهرداری های استان قرار گرفته است، اضافه کرد: تقویت شهرداری های کم درآمد و نوپا در راستای ارایه خدمات هرچه بیشتر به مردم در دستور کار قرار دارد.

استاندار آذربایجان غربی بیان کرد: ۲۰ جلسه شورای برنامه ریزی استان با حضور مدیران کل با محوریت شهرستان های مختلف برگزار شده که طی آن بیش از هزار و ۷۰۰ مصوب کاربردی و عملیاتی نیز مصوب شده است که بخش عمده آن پس از ۲ سال به سرانجام رسید.

معتمدیان با اشاره پایین بودن شاخص های توسعه ای محله پشت تب مهاباد اضافه کرد: با توجه به تراکم جمعیت و درخواست اهالی این منطقه احداث ۲ مدرسه با همکاری راه و شهرسازی و آموزش و پرورش احداث خواهد شد و تا سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی از احداث پارک و فضای تفریحی در این محله خبرداد و گفت: حدود ۳.۵ هکتار فضای سبز و تفریحی با همکاری شهرداری و وزرات کشور هم برای اهالی این منطقه در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: ساخت مرکز جامع سلامت ویژه با فعالیت شبانه روزی نیز که از دیگر مطلبات مردم منطقه است هم با تامین زمین و برنامه ریزی انجام شده، احداث خواهد شد.

وی با اشاره به مراحل ساخت بیمارستان های ۳۵۰ تختخوابی و ۹۶ تختی تامین اجتماعی گفت: ۳۰۰ میلیارد تومان از محل مصوبات سفر رییس جمهور به بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی مهاباد اختصاص یافته که با اتمام آن سرانه تخت های بیمارستانی از میانگین کشوری نیز بالاتر خواهد رفت.

حضور در میان مردم و احصای مشکلات مناطق مختلف شهرستان در دستور کار قرار دارد

فرماندار ویژه مهاباد هم در این جلسه اظهار کرد: حضور در میان مردم و احصای مشکلات آنان در مناطق مختلف شهری و روستایی حسب دستور مقام عالی استان در دستور کار قرار دارد.

عدالت اجتماعی در جریان بازدید از مناطق محروم محقق می‌شود

حسن عباسی بیان کرد: در این بازدیدها مشکلات و مطالبات مردم را شنیده و برای رفع آنها در حد وسع و توان اقدام نشده و مابقی درخواست هایی که از توان فرمانداری خارج باشد به مرکز استان اطلاع رسانی خواهد شد.

وی اضافه کرد: ابتکارهای مقام عالی استان مبنی بر روزهای هفته به محرومیت زدایی و رفع موانع و همچنین حضور در اقصی نقاط کشور و مناطق محروم به الگویی در سطح کشور تبدیل شده است که به طبق آن در سطح شهرستان های نیز اجرایی خواهد شد.

وی بیان کرد: مردم مهاباد همواره پشت نظام و انقلاب خود هستند و به طور حتم در انتخابات سال جاری حضور با شکوه و حداکثری خواهند داشت.

عدالت اجتماعی در جریان بازدید از مناطق محروم محقق می‌شود

استاندار آذربایجان غربی روز چهارشنبه در آخرین روز از هفته دولت با حضور در شهرستان مهاباد چند طرح عمرانی و درمانی افتتاح کرد.

همچنین مقام عالی استان در این سفر یک روزه دیدار مردمی با شهروندان مهابادی در مسجد شهریکندی و حضور در شهر تازه تاسیس گوگ تپه را در برنامه کاری خود دارد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/06/08 01:06 ب.ظ | دفعات بازدید: 3214 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot