ARAZKHABAR.IR

عایدات گمرکی به استان های محل فعالیت گمرک اختصاص می یابد


عایدات گمرکی به استان های محل فعالیت گمرک اختصاص می یابد آراز خبر-وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اگر مجلس قبول کند قرار است، بخشی از افزایش عایدات گمرکی به استان های محل فعالیت گمرک اختصاص یابد.

 سیداحسان خاندوزی صبح سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ارومیه اظهار کرد: دولت برای بهره مندی استان‌های محل فعالیت گمرکات از افزایش عوائد این امر برنامه دارد و پیشنهادی نیز در این خصوص ارائه شده است.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی به جهت اهمیت راهبردی در حوزه گمرک در صدر استان‌های کشور قرار دارد و هیچ استانی را سراغ نداریم که موقعیت اینچنینی در حوزه گمرک و تبادلات با کشورهای همسایه داشته باشد، افزود: به جهت همین اهمیت و با تلاش مسؤولان استانی به ویژه استاندار آذربایجان غربی، روند خوبی را در گمرکات این استان شاهد هستیم.

خاندورزی در ادامه با اشاره به برنامه‌های دولت در راستای توسعه فعالیت گمرکات و توجه به پشتیبانی و تسهیل فعالیت‌ها در این نهاد اظهار کرد: امسال اتفاقات خوبی در این خصوص رخ داده و برنامه‌هایی نیز برای تجهیز و هوشمند شدن گمرکات و توسعه پشتیبانی و سهیل زمان تشریفات گمرکی در دستور کار قرار دارد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: پیشنهادی هم داریم که اگر مجلس قبول کند، بخشی از افزایش عایدات گمرکی به خود استان‌های محل فعالیت گمرک اختصاص یابد.

خاندوزی گفت: چشم انداز بهره مندی آذربایجان غربی از این تحرک خوبی که مسؤولان استانی ایجاد کرده‌اند، در حوزه ترانزیت و ارتباط با کشورهای همسایه بسیار خوب بوده است.

وی همچنین با اشاره به برنامه‌های سفر یک روزه خود به آذربایجان غربی افزود: اجرایی شدن بخش مهمی از منطقه ویژه اقتصادی سرو که پیش از این مقدماتش به لحاظ تصویب اساسنامه و تعیین مدیریت عامل منطقه مشخص شده بود و دیدار با فعالان اقتصادی استان از جمله این برنامه‌ها است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم زمینه طی کردن مسیر توسعه اقتصادی استان را که طی ۲ سال گذشته روند مناسبی را با همت استاندار آذربایجان غربی طی کرده، برای سال ۱۴۰۳ با شتاب بیشتری فراهم کنیم.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/11/17 10:21 ق.ظ | دفعات بازدید: 2539 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot