ARAZKHABAR.IR

عاشورا یک الگوی بزرگ برای عالم بشریت است


عاشورا یک الگوی بزرگ برای عالم بشریت است آراز خبر-امام جمعه موقت ارومیه گفت: روز عاشورا پر از اسرار عالم هستی است و اقیانوسی از معارف توحیدی را در خود نهفته دارد و یک الگوی بزرگ برای عالم بشریت است.

آراز خبر-امام جمعه موقت ارومیه گفت: روز عاشورا پر از اسرار عالم هستی است و اقیانوسی از معارف توحیدی را در خود نهفته دارد و یک الگوی بزرگ برای عالم بشریت است.

 حجت‌الاسلام محمد حیدری‌زاد در خطبه‌های نمازجمعه این هفته ارومیه که همزمان با روز عاشورا و با حضور عزاداران حسینی برگزار شد، ضمن تسلیت ایام عزای حسینی با تاکید بر عظمت این روز بزرگ اظهار کرد: عاشورا سرّی بزرگ از اسرار عالم است و حقیقت آن در روز قیامت ظهور می‌کند.

وی با بیان اینکه قیامتی در نیم روز عاشورا برپا شده و درس‌های زیادی از آن می‌توان فرا گرفت، افزود: عاشورا، اقیانوسی از معارف توحیدی و دریایی از ارزش‌های انسانی را در بر خود جمع کرده بود.

حجت‌الاسلام حیدری زاد با اشاره به اینکه عاشورا مفسّر انسان است، اضافه کرد: امام حسین (ع) تمام وجود خود را فدای حقیقت کرد و این گونه سراسر وجود او مملو از محبت، مهربانی، ایثارگری و فداکاری است.

امام جمعه موقت ارومیه با بیان اینکه عاشورا یک الگوی بزرگ برای عالم بشریت است، افزود: مأموریت امام حسین (ع) این بود که نهضت حسینی تبدیل به الگوی سیاسی و مذهبی و درس زندگی انسانیت در جهان باشد که این امر به خوبی محقق شده است.

حجت‌الاسلام حیدری زاد با اشاره به کلید پیروزی ملت ایران گفت: مجد و شرف ملت ایران قرن‌ها ادامه دار خواهد بود چرا که این صراط به اهل بیت و سالار شهیدان متصل بوده و دشمنان اسلام نیز با اطلاع از این موضوع هراس دارند.

حجت الاسلام حیدری زاد تصریح کرد: هیئت‌ها باید برنامه‌های تعلیمی و تربیتی داشته باشند و نسل حسینی برای ظهور تربیت کنند چرا که پرچم امام حسین علیه السلام تمدن ساز و جمع کننده ازادگان در کنار یکدیگر است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/06 03:02 ب.ظ | دفعات بازدید: 2766 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot