ARAZKHABAR.IR

ضرورت استفاده از منابع مازاد بانکی استان برای حمایت از تولید


ضرورت استفاده از منابع مازاد بانکی استان برای حمایت از تولید معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی بر ضرورت استفاده از منابع مازاد بانکی استان برای حمایت از تولید تاکید کرد.

 به گزارش آرازخبر،  بهنام شهدی در جلسه تنظیم بازار و کمیته اقتصادی ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا با اشاره به اینکه طبق قانون برنامه ششم توسعه بانکهای غیرتخصصی باید ۱۵ درصد از منابع خود را صرف پرداخت تسهیلات به بخش کشاورزی نمایند اظهارداشت: این امر به درستی انجام نمی شود و انتظار می رود بانک های غیرتخصصی در اجرای این موضوع در آذربایجان غربی که ظرفیت های ویژه کشاورزی دارد به درستی عمل کنند.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از منابع مازاد بانکی استان برای حمایت از تولید افزود: ۶ هزار میلیارد تومان منابع مازاد بانکی با سود ۱۸ درصد متعلق به استان موجود است که سیستم بانکی باید در اخذ این منابع و تخصیص آن به بخش تولید اهتمام جدی داشته باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی در خصوص تدابیر اندیشیده شده برای تامین اقلام اساسی در بحث کرونا و ماه مبارک رمضان نیز گفت: با همکاری دستگاه های مسئول اقلام اساسی مردم به طور کامل ذخیره سازی شده و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

شهدی افزود: اقلام سلامت محور برای مدیریت بیماری کرونا نیز از وضعیت قابل قبولی در استان برخوردار است.


برچسب ها: اقتصادی بانک

تاریخ: 1399/01/20 01:21 ب.ظ | دفعات بازدید: 7204 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot