ARAZKHABAR.IR

صرف تعطیلی صنوف و کسب و کارها برای کنترل بیماری کرونا کافی نیست


صرف تعطیلی صنوف و کسب و کارها برای کنترل بیماری کرونا کافی نیست استاندار آذربایجان غربی گفت:صرف تعطیلی صنوف و کسب و کارها برای کنترل بیماری کرونا کافی نیست؛ مردم باید رعایت کنند و به مسافرت نروند.

محمدمهدی شهریاری عصر روز دوشنبه ۵ آبان ماه در هفتاد و پنجمین جلسه ستاد مقابله و مدیریت بیماری کرونا با اشاره به اینکه یکی از دلایل افزایش آمار مبتلایان به کرونا، افزایش تعداد نمونه گیری هاست، افزود: برای اثربخش بودن این اقدام ارزنده که نقش موثری در بیماریابی دارد نتایج سریع به اطلاع مراجعین برسد.

وی ادامه داد: افرادی که برای نمونه گیری به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه می کنند تا اعلام نتیجه باید تحت نظر باشند تا باعث شیوع بیماری در سطح جامعه نشوند.

استاندار آذربایجان غربی با انتقاد از افرادی که باوجود مثبت بودن نمونه کرونا ولی در سطح جامعه تردد دارند، گفت: این افراد طبق قانون مجرم هستند و باید با آنان برخورد شود.

شهریاری گفت: نحوه نظارت بر اجرای محدودیت های ۳ و ۴ مورد انتقاد مردم و فعالین اجتماعی است و فرمانداران و نیروی انتظامی باید بیش از اینها بر اجرای محدودیتها نظارت داشته باشند.

وی ادامه داد: هدف از اجرای دورکاری در ادارات کاهش تردد و تجمعات است اما متاسفانه شاهدیم که برخی کارمندان فرصت را مناسب دیده و به مسافرت رفته و یا در سطح شهر تردد دارند، با ادامه این روند دورکاری را محدود خواهیم کرد.

رئیس ستاد مقابله و مدیریت بیماری کرونا در آذربایجان غربی تصریح کرد: وضعیت رعایت دستورالعمل های بهداشتی در استان بویژه در حمل و نقل و صنایع و صنوف کمتر از میانگین کشوری است.

شهریاری در ادامه بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در بانک ها تاکید کرد.

تسریع در افتتاح بیمارستانهای تکاب و جامع زنان ارومیه و لزوم افزایش مراکز ۱۶ ساعته از دیگر موضوعاتی بود که شهریاری به آنها اشاره و تاکید کرد.


برچسب ها:

تاریخ: 1399/08/05 10:26 ق.ظ | دفعات بازدید: 3820 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot