ARAZKHABAR.IR

کشتار جمعی انسانی بسیار فجیعی در غزه در حال وقوع است


کشتار جمعی انسانی بسیار فجیعی در غزه در حال وقوع است آراز خبر- نماینده جنبش حماس در ایران با اشاره به اینکه صحنه کشتار جمعی انسانی بسیار فجیعی در غزه در حال وقوع است، گفت: حدود ۶ هزار کودک و زن در این منطقه قربانی ددمنشی اسراییل و حکام پشتیبان آن اعم از آمریکا و کشورهای غربی و البته برخی کشورهای منطقه ای شده اند.

خالد قدّومی شنبه‌شب در تجمع ضد صهیونیستی حمایت از طوفان الاقصی که در مسجد امام حسین (ع) ارومیه برگزار شد، افزود: بیش از ۱۲ هزار فلسطینی در حدود ۴۰ روز گذشته در منطقه غزه به شهادت رسیده است که حدود ۶ هزار نفر آنها را زنان و کودکان تشکیل می دهند ولی همه دنیا در مقابل این جنایت بی سابقه، سکوت کرده اند.

وی با اشاره به قتل عام کودکان و زنان، تخریب مساجد و کلیساها، کشتن حافظان قرآن کریم و بمباران بیمارستان ها در بیش از ۴۰ روز گذشته اضافه کرد: هر روز تعداد شهدا و مجروحان در غزه افزایش می یابد

وی ادامه داد: آمریکا بعد از شکست خود در منطقه و منزوی شدن نیروهایش، تنها چاره خود را در قتل عام فلسطینی ها می بیند و امروز نتانیاهو با همکاری کشورهای عربی که به رژیم صهیونیستی کمک تسلیحاتی و امدادی می کنند، مسلمانان را قتل عام کرده و برخی سران در منطقه نیز چشم بر این جنایات بسته اند.

نماینده جنبش حماس در ایران اظهار کرد: آنچه امروز در غزه اتقاق می افتد، کربلای قرن ۲۱ است و بسیاری از حکومت ها در برابر این جنایت ها صدایی بلند نمی کنند ولی باید بدانند که این سکوت ها در برابر خداوند توجیه پذیر نیست.

قدّومی گفت: امروز غزه عباس ندارد تا برای او آب بیاورد و مردم غزه را کشتند و زینب ندارد که آن را روایت کند و امروز حکام بسیاری از کشورها حتی به ندای هل من ناصر ینصرنی غزه جواب نمی دهند.

وی افزود: مردم غزه مظلوم اما مقتدر هستند و از هفتم اکتبر نابودی رژیم صهیونیستی و پیروزی مستضعفان را کلید زده اند.

وی درخصوص عملیات طوفان الاقصی بیان کرد: در این عملیات، دنیا در حیرت ماند و مجاهدان فلسطینی در نماز شب عهد بستند که انتقام ۷۵ سال جنایات علیه ملت فلسطین و اهانت به مسجد الاقصی را از رژیم کودک کش می گیرند.

نماینده جنبش حماس در ایران در پاسخ به برخی اظهارنظرها در خصوص چرایی حمله هفتم اکتبر حماس به اراضی اشغالی اضافه کرد: قبل از طوفان الاقصی فرزندان و کودکان ما در اتاق خواب خود به دلیل نبود آب، غذا، دارو و امکانات می مردند و امروز در جنگ می میرند.

قدّومی اظهار کرد: علت این که سراغ جنگ رفتیم این بود که ملت فلسطین زیر بار ذلت زندگی می کرد و در هفتم اکتبر در عوض بسیاری جنایات ددمنشانه رژیم صهیونیستی، این رژیم را نیست و نابود کرد.

وی ادامه داد: از پنج هزار مجاهد فلسطینی که در عملیات طوفان الاقصی شرکت کرده بودند، سه هزار نفر مامور شکستن دیوار رژیم صهیونیستی بودند که هزینه ساخت آن یک میلیارد دلار بود که البته قبل از آن نیز، جوانان ما حمله سایبری خود را شروع کرده بودند.

وی گفت: عملیات طوفان الاقصی به گونه ای بود که سربازان رژیم صهیونیستی به روزنامه ها و خبرگزاری های خود خبر می دادند که غذا برای خوردن و اسلحه برای دفاع کردن ندارند.

نماینده جنبش حماس در ایران افزود: در طوفان الاقصی تمام سامانه های سایبری رژیم صهیونیستی مختل شد و اگر امروز جنگ متوقف بشود رهبران رژیم صهیونیستی حرفی برای گفتن در برابر ساکنان سرزمین های اشغالی ندارند.

قدّومی اضافه کرد: امروز در یک پیج تاریخی قرار داریم و شاهد یک پیروزی مهم علیه دشمن هستیم که یکی از آن‌ها پیروزی در عرصه میدانی است و بعد از ۴۳ روز حملات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین، آن ها نتوانستند کاری از پیش ببرند؛ فقط مردم بیگناه را به خاک و خون می کشند.

وی تاکید کرد: دومین عنصر در پیروزی اخیر ملت فلسطین پیروزی در عرصه سیاسی رهبران مقاومت بود، نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی اعتراف کرد که در عرصه بین الملل در اقلیت قرار گرفتیم، ۱۲۰ رای به باز شدن گذرگاه رفح در صحن سازمان ملل با وجود کارشکنی کشورهای غربی، نشانگر اقبال دنیا به فلسطین است.

وی ادامه داد: سومین عنصر پیروزی، حمایت مردمی است و امروز می بینیم در دنیا میلیون ها انسان غیر مسلمان در حمایت از ملت فلسطین قیام کردند و مردم آمریکا علیه دولت این کشور قیام و دفتر بایدن را در حمایت ملت فلسطین تخریب کردند.

نماینده جنبش حماس در ایران اظهار کرد: حضور پررنگ مردم در شهرهای مختلف ایران نیز نشان می دهد مقاومت در عرصه جلب حمایت های مردمی پیروز شده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/08/28 09:01 ق.ظ | دفعات بازدید: 2791 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot