ARAZKHABAR.IR

زیرساخت های مرزی در آذربایجان غربی توسعه می یابد


زیرساخت های مرزی در آذربایجان غربی توسعه می یابد آراز خبر- استاندار آذربایجان غربی گفت: توسعه زیرساخت‌های مرزی از برنامه‌های جدی دولت برای ارتقای تجارت با کشورهای همسایه است.

آراز خبر- استاندار آذربایجان غربی گفت: توسعه زیرساخت‌های مرزی از برنامه‌های جدی دولت برای ارتقای تجارت با کشورهای همسایه است.

محمدصادق معتمدیان سه‌شنبه شب در جلسه‌ای که با حضور مدیران استانی حوزه‌های مرتبط با تجارت مرزی و مدیرکل مدیترانه و اروپای شرقی وزارت امور خارجه برگزار شد، با اشاره به اینکه مرز یکی از مهمترین فرصت‌های استان برای پیشرفت به شمار می‌رود که باید از آن به صورت حداکثری استفاده کرد، اظهار کرد: توسعه زیرساخت‌ها از برنامه‌های جدی دولت در مسیر ارتقای تجارت با کشورهای همسایه است.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی تنها استان مرزی کشورمان با ترکیه است که با استفاده از این ظرفیت، دنبال توسعه بیش از پیش روابط و تقویت تجارت مرزی هستیم، افزود: این کشور با توجه به هدف گذاری پیش بینی شده ۳۰ میلیارد دلاری جز پنج شریک تجاری مهم کشورمان بوده و ارتقای روزافزون شاخص‌های تجاری با آن در دستور کار است.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه ما صدها کیلومتر مرز با ترکیه داریم که ظرفیتی بسیار مهم به شمار می‌رود، ادامه داد: در صدد هستیم که زیرساخت‌های مرزهای سه گانه با این کشور را ارتقا دهیم که چهاربانده کردن جاده‌های منتهی به پایانه‌های مرزی از جمله برنامه‌های مهم در این بخش است.

معتمدیان اتمام جاده ارومیه - سرو بعد از ۳۰ سال در دولت مردمی سیزدهم را در همین راستا عنوان کرد و گفت: در مسیر مرزی خوی - رازی هم اعتبار ویژه از سفر رئیس جمهور گذاشتیم البته دنبال تجاری سازی این محور هستیم که نزدیک ترین‌مسیر به استان وان در شرق ترکیه است.

مدیرکل مدیترانه و اروپای شرقی وزارت امور خارجه هم در این جلسه اظهار کرد: ترکیه سومین شریک تجاری کشورمان بوده و همواره ارتقای روابط اقتصادی با این کشور در دستور کار بوده است.

محمدحسن حبیب الله زاده ادامه داد: توسعه تجارت مرزی و البته سرمایه گذاری مشترک در مناطق مرزی در حوزه تجارت با این کشور همواره مورد توجه است که امیدواریم با همراهی بخش خصوصی و دولتی دو طرف بتوانیم به اهداف تعیین شده، دست یابیم.

در این جلسه مشکلات و ظرفیت‌های توسعه تجارت با ترکیه در مرزهای کشورمان بحث و تبادل نظر شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/31 12:48 ق.ظ | دفعات بازدید: 2968 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot