ARAZKHABAR.IR

زیرساخت های فرهنگی آذربایجان غربی توسعه می یابد


زیرساخت های فرهنگی آذربایجان غربی توسعه می یابد آراز خبر-وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آذربایجان‌غربی از قطب‌های فرهنگی و هنری کشور است که درصدد شکوفایی ظرفیت های این استان در حوزه های مختلف و با اجرای طرح های زیرساختی هستیم.

 محمدمهدی اسماعیلی ظهر شنبه در نشست با اصحاب فرهنگ و هنر آذربایجان غربی، اظهار کرد: اقدامات بسیار قابل توجهی در ۲ سال گذشته در آذربایجان غربی روی داده است و اقدامات زیرساختی خوبی در حوزه فرهنگی انجام شد.

وی با ابراز خرسندی از حضور در آذربایجان غربی و شهر ارومیه در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اضافه کرد: اقدامات خوبی با راهبری دولت در این استان انجام شده است.

در آغاز تأسیس صندوق هنر در وزارتخانه چهار هزار نفر روزنامه نگار عضویت در این صندوق داشتند و در سامانه مطبوعاتی ثبت نام داشتند که هم اکنون این تعداد به ۱۲ هزار نفر افزایش یافته و تعداد اعضای بیمه شده نیز به هشت هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است که رشد بالای ۱۰۰ درصد دارد.

وی افزود: ۸۰ هزار نفر عضو صندوق هنر بودند که طی یک پالایش ۲۰ هزار نفر از این تعداد پالایش و حذف شد و در عوض ۴۲ هزار نفر اعم از کتابفروشی ها هم به تعداد اعضای صندوق افزوده شد.

اسماعیلی اضافه کرد: در دولت سیزدهم اصحاب قرانی هم به جمع اعضای صندوق هنر اضافه شدند و چند روز پیش ۱۲ هزار نفر به صورت رسمی در صندوق هنر وقران عضو شدند.

وی عنوان کرد: به دنبال تعریف یک بسته حمایتی برای اصحاب فرهنگ و هنر به مناسبت اعیاد بزرگی که در پیش رو داریم، هستیم و این بسته سراسری به زودی اعلام می‌شود.

مسؤولیت فضای مجازی باید بر عهده یک مجموعه باشد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در زمینه تعاونی مسکن هم اقداماتی آغاز شده است و در تهران برای اصحاب فرهنگ و هنر و قران اقداماتی شروع شده که برای این استان هم با همکاری و حمایت استاندار اذربایجان غربی به زودی گام‌هایی برداشته می‌شود.

وی در باره ساماندهی فعالان فضای مجازی نیز گفت: در این زمینه نیز مقرر شده تا تمامی فعالان در این زمینه که پیج و کانالهای شخصی آنان دارای پنج هزار دنبال کننده است، در سامانه وزارت ارشاد ثبت نام کنندتا هم حمایت شوند هم صفحات انان ثبت و نظارت شود.

اسماعیلی بیان کرد: بارها اعلام شده که همه مسؤولیت فضای مجازی باید برعهده یک مجموعه باشد تا بتوان به نحو مطلوب پاسخگو بود و این آمادگی در زمینه فرهنگی وجود دارد.

آذربایجان غربی مظهر وحدت ملی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آذربایجان غربی مظهر وحدت ملی است و زیست مسالمت آمیز اقوام و پیروان ادیان مختلف در این منطقه مایه غرور ملی است.

اسماعیلی اظهار کرد: در این استان اقوام و پیروان مذاهب و ادیان در یک فضای همزیستی و همگرایانه اعم از مسلمانان، ارامنه و اقوام کرد و ترک در کنار هم زیست می‌کنند و علاوه افتخار آفرینی برای ایران اسلامی بخشی از روایات پر افتخار دفاع مقدس در این استان به همت وحدت آنان رقم خورده است.

وی بیان کرد: به هر نقطه‌ای از این استان بنگرید مفتخر به یک عقبه فرهنگی و هنری و مجموعه‌ای از غرور انگیز برای ما ایرانی هاست از چالدران و خوی گرفته تا مهاباد و سایر شهرها.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه آمادگی لازم برای توسعه زیر ساختهای فرهنگی در اذربایجان غربی وجود دارد، گفت: تالار وحدت که سال گذشته با حضور رئیس جمهور افتتاح شد، مایه فخر و غرور ماست و چنین مکان زیبایی را در کمتر جای کشور داریم.

در این نشست اصحاب فرهنگ و هنر استان به بیان مطالبات خود پرداختند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/11/21 01:14 ب.ظ | دفعات بازدید: 2570 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot