ARAZKHABAR.IR

زمینه های تجاری منطقه آزاد ماکو مشوق خوبی برای سرمایه گذاری است


زمینه های تجاری منطقه آزاد ماکو مشوق خوبی برای سرمایه گذاری است  آراز خبر-سفیر اندونزی در جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ظرفیت های خوب منطقه آزاد ماکو در حوزه های مختلف گفت: از جمله مهمترین زمینه ها برای جذب سرمایه گذاری، حوزه تجارت بین الملل این منطقه است که می توان از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

رونی پراستیویولیا نتورو روز شنبه در بازدید از پروژه های اقتصادی، سرمایه گذاری و ظرفیت های گردشگری منطقه آزاد ماکو افزود: این منطقه، یکی از مناطق مهم آزاد تجاری است و با ظرفیت‌های فراوان خود در بخش‌های مختلف می‌تواند زمینه‌ساز تقویت روابط ایران و اندونزی باشد.

وی اضافه کرد: منطقه آزاد ماکو قابلیت خوبی برای همکاری در تولید و صادرات محصولات به ویژه قهوه به ترکیه و اروپا دارد.

سفیر اندونزی در جمهوری اسلامی ایران با اعلام آمادگی برای ارتقا و توسعه روابط اقتصادی با منطقه آزاد ماکو اظهار کرد: در دیداری که با استاندار آذربایجان غربی داشتیم نیز مطرح شد که این استان پتانسیل‌های فراوانی دارد که می‌توان در چارچوب همکاری‌های مشترک ۲ کشور از آن بهره برد.

نتورو ادامه داد:‌ با توجه به موقعیت استراتژیک منطقه آزاد ماکو، زمینه زیادی برای همکاری های مختلف اقتصادی، ترانزیتی و زیست‌محیطی در این منطقه فراهم است که باید به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گیرد.

سفیر اندونزی: زمینه های تجاری منطقه آزاد ماکو مشوق خوبی برای سرمایه گذاری است

وی از انعقاد قرارداد خواهرخواندگی بین آذربایجان‌غربی و یکی از استان‌های اندونزی استقبال کرد.

رونی پراستیو یولیانتورو و هیات همراه در ادامه از ظرفیت های تولیدی، صادراتی و فرهنگی و گردشگری منطقه آزاد ماکو بازدید کردند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/09/11 04:54 ب.ظ | دفعات بازدید: 2858 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot