ARAZKHABAR.IR

رونق علوم اسلامی با تداوم ارتباط روحانیون و دانشجویان ممکن پذیر است


رونق علوم اسلامی با تداوم ارتباط روحانیون و دانشجویان ممکن پذیر است حجت‌الاسلام سیدمحمد هاشمی گفت: اگر ارتباط بین روحانیون و دانشجویان در دانشگاه تداوم داشته باشد، این ارتباط باعث رونق علوم اسلامی می‌شود.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،حجت‌الاسلام سیدمحمد هاشمی امام جمعه ماکو در دیدار صدرا علی‌پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل ماکو و معاونان این دانشگاه اظهار کرد: باید ارتباط بین روحانیون و دانشجویان دانشگاه تداوم داشته و هر دو قشر فرهیخته از محیط تدریس خود بازدید کنند؛ چراکه این ارتباط باعث رونق علوم اسلامی می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت وحدت و حوزه و دانشگاه عنوان کرد: اهمیت حوزه و دانشگاه از زمان امام صادق (ع) وجود داشته و مورد توجه ایشان بود. نخستین شخصی که بعد از انقلاب در راستای وحدت حوزه و دانشگاه گام برداشت، شهید مفتح بود که در نهایت روز شهادت این عالم وارسته با دستور امام خمینی (ره) روز وحدت حوزه و دانشگاه نام‌گذاری شد. دشمنان و استکبار همیشه از ارتباط نزدیک دانشگاه با حوزه نگران و متضرر بودند و از آثار این ارتباط آگاهی داشتند.

امام جمعه ماکو بیان کرد: هدف نهایی بشر، تقرب الهی و رسیدن به آن با دو بال ممکن بوده که یک بال را دانشگاهیان با علم دانشگاهی و بال دیگر را که علوم دینی است، حوزویان تأمین می‌کنند؛ بنابراین این دو بال باید در یک کالبد قرار گیرند تا بشر به آرمان و هدف اصلی خود که تقرب الهی است برسد و اوج بگیرد.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/10/11 03:34 ب.ظ | دفعات بازدید: 6472 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot