ARAZKHABAR.IR

روز قدس خیزش همه ملت‌های جهان برای رهایی فلسطین است


روز قدس خیزش همه ملت‌های جهان برای رهایی فلسطین است آراز خبر-  امام جمعه ارومیه گفت: مساله روز قدس امسال با سال های قبل متفاوت بود و مردم به خوبی نشان دادند که این حرکت به یک خیزش بین المللی با حضور همه ملتهای آزاده اعم از مسلمان و غیرمسلمان تبدیل شده است.

 حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه افزود: رژیم صهیونیستی در غزه شکست غیر قابل جبرانی را متحمل شد چرا که طوفان الاقصی نشان داد که نه یک ارتش بلکه یک گروه شبه نظامی حمله کردند و به آنها ضربه ای زدند که غیر قابل ترمیم است.

وی اضافه کرد: به همین جهت آنها جنایت می کنند و ۶ ماه است مردم بی گناه را قتل عام می کنند ولی به یک هدف تعیین شده خود نیز دست نیافته اند، آمریکا و غرب از آنها قاطعانه حمایت می کنند و به همین خاطر عقب نشینی نمی کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ادامه داد: یقینا نیروهای مسلح و فرزندان غیور کشورمان جواب این رژیم غاصب را در حمله به سفارت ایران خواهند داد.

وی با بیان اینکه مساله توبه نه تنها مساله فردی است بلکه یک مساله اجتماعی هم محسوب می شود، اظهار کرد: انسان زمانی شخصا شاید خطاهایی در زندگی داشته باشد که در ماه رمضان توبه و آنها را جبران می کند ولی بعضی از خطاها و گناهان اجتماعی است و بخصوص مسوولان گاهی خطا و یا بی توجهی و تنبلی می کنند و اثر این اقدام در جامعه بر زندگی مردم صدمه میزند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی گفت: گاهی اوقات افرادی غیر مسوول نیز خطاهایی مرتکب می شوند هر چند به خودشان ضربه نمی زنند ولی گناهی مرتکب می شوند که در جامعه اثر دارد برای مثال خانمی که حجاب را رعایت نمی کند و با آرایش در خیابان تردد دارد این مساله شخصی نیست و وی با این اقدام تعداد بسیاری از زندگی ها را دچار مشکل می کند و جوانان را دچار گناه و از معنویات دور می کند و به سمت شیطان سوق می دهد که این گناه اجتماعی است و باید از این گناهان هم افراد استغفار کرده و جبران کنند.

وی افزود: اگر فردی احتکار می کند باید بداند این گناه شخصی نیست بلکه به جامعه هم آسیب میزند و باید توبه کرده و جبران کنند و لازم است در این ماه مبارک توبه و اصلاح و جبران گناهان در دستور کار باشد.

وی اضافه کرد: در زمینه شعار سال لازم است یک کارگروه زبده تشکیل و راههای تحقق مشارکت مردم مشخص شود تا مسایل اقتصادی و مشکلات تمشیت و مدیریت شود و لازم است نمایندگان استانی و مسوولان اجرایی نیز این کارگروه را تشکیل دهند و راهکارهای مشارکتی را ارائه کنند.

امام جمعه ارومیه اظهار کرد: قانون باید در جمهوری اسلامی رعایت شود و افراد مکلف هستند به رعایت این مساله و برای دستگاه قضایی و مدیران اجرایی وظایف مشخص است.

وی ادامه داد: برخی محلهایی برای هنجار شکنی تدارک دیده شده است و مسوولان در این زمینه تکلیف جدی دارند و دستور رهبر معظم انقلاب است.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/01/17 02:28 ب.ظ | دفعات بازدید: 2129 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot