ARAZKHABAR.IR

رسانه ها با اطلاع رسانی شفاف آگاهی بخش باشند


رسانه ها با اطلاع رسانی شفاف آگاهی بخش باشند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: رسانه ها با اطلاع رسانی شفاف آگاهی بخش باشند.

به گزارش آرازخبر، حجت الاسلام ناصر خدایاری در هفتمین همایش بسیج و رسانه که در خانه مطبوعات استان برگزار شد، با بیان اینکه باید از ظرفیت رسانه در رونق تولید استفاده کرد، اظهار داشت: رسانه ها باید به ضروریات و مشکلات موجود در کشور بپردازد و با اطلاع رسانی شفاف آگاهی بخش باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به وجود پتانسیل‌ها و منابع فراوان در کشور ادامه داد: باید برای رشد و تعالی ظرفیتهای علمی را در حوزه های مختلف ارتقا دهیم.

وی به تاثیر گذاری آثار تولیدی رسانه در همگرایی جامعه اشاره کرد و متذکر شد: وحدت با اجرای برنامه های کاربردی، سیاستگذاری،تعیین خط مشی و استراتژی میسر می شود و اتحاد و همگرایی از ارزشهای گرانقدر در کشور است و رسانه ها می توانند ابزاری برای حفظ و صیانت این اتحاد و همگرایی باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با تاکید براینکه بسیج خالصانه ترین نیروی کشور است، خاطرنشان کرد: بسیج در عرصه های مختلف اجتماعی،رسانه، فرهنگ و سلامت حضور داشته که باید از ظرفیتهای بسیج در تعالی بخشهای مختلف بهره جست.

* اولین وموثرین موضوع در بین اصحاب رسانه برخورداری از سواد رسانه ای است

رئیس بسیج رسانه آذربایجان‌غربی گفت: اولین وموثرین موضوع در بین اصحاب رسانه برخورداری از سواد رسانه ای است .

سرهنگ صدقیانی در هفتمین همایش بسیج و رسانه ابراز داشت: بابررسی 40 سال گذشته وترسیم چهل ساله آینده بیانیه گام دوم انقلاب نگارش شد و در تشریح اطلاع رسانی این بیانیه خبرنگاران و اصحاب رسانه نقش موثری دارند.

صدقیانی افزود: اولین وموثرین موضوع در بین اصحاب رسانه برخورداری از سواد رسانه ای است که برای این منظور باید اقدامات انجام شده در این زمینه در سال‌های گذشته را مورد بررسی قرار داده و برای آینده برنامه مناسبی برای این منظور نوشته شود.

وی با تاکید بر اینکه اطلاع رسانی شفاف در دستور کار اصحاب رسانه قرارگیرد، تصریح کرد: رسانه در امید آفرینی ، امید زدایی، بحران زایی و بحران زدایی نقش به سزایی دارد و نقد و نظارت، اطلاع رسانی شفاف و تبادل آرا در  دستور کار اصحاب رسانه قرارگیرد.

رئیس بسیج رسانه آذربایجان‌غربی به اهمیت سواد رسانه ای در مدیریت بروز انواع آسیبها در رسانه ها اشاره و خاطرنشان کرد: رسانه ها می توانند با جهاد و امیدآفرینی، تولید پیام های امید بخش و تشکیل جبهه رسانه واحد انقلابی نقش موثری در جامعه ایفا کنند.

صدقیانی ادامه داد: امروزه رسانه ها با سرعت در زمینه پوشش اتفاقات و بحران‌ها وارد عمل می‌شوند و اگر رسانه‌ها همسو با حلال مشکلات باشد اما اگر هم سو نباشد مشکلات زیادی به وجود خواهد آمد.

وی یادآور شد: یکی از اصلی ترین وظایف بسیج رسانه استان برگزاری جشواره رسانه است که یکی از معروفترین این جشنواره ها جشواره ابوذر بوده است.
صدقیانی به برگزاری جشنواره رسانه ای ابوذر توسط بسیج رسانه استان و کسب رتبه اول کشوری را دراولین دوره برگزاری این جشنواره استان اشاره کرد و افزود: فراخوان دومین جشنواره رسانه ای ابوذر استان در 10 محور و در 8 قالب عملیاتی شده که مهلت ارسال آثار این دوره تا 22آذر تمدید شده است.

رئیس بسیج رسانه آذربایجان‌غربی اعلام کرد: بسیج رسانه استان در دوسال گذشته از رتبه ۲۲ به رتبه یک کشوری رسیده واین به واسطه اقدامات انجام شده به دست آمده که مدیون رییس سابق بوده است.

وی به برنامه های سالجاری بسیج رسانه استان اشاره و اعلام کرد: سارماندهی گروه صالحین، نامگذاری حلقه های صالحین به نام شهدا و برنامه ریزی برگزاری مسابقات 4 جانبه ورزشی در 3رشته از برنامه های این سازمان در استان است.

رئیس بسیج رسانه آذربایجان‌غربی ادامه داد: از جمله اقدامات بسیج رسانه در یک سال گذشته ساماندهی گروهای صالحین از پنج گروه به 10 گروه، تهیه بسته‌های خبری با 180 بسته و 8 هزار و500 خبر از جمله کارهای انجام شده بوده است.تاریخ: 1398/09/06 01:17 ب.ظ | دفعات بازدید: 3469 | چاپ