ARAZKHABAR.IR

دولت زمینه مشارکت مردم برای تحقق شعار سال را فراهم کند


دولت زمینه مشارکت مردم برای تحقق شعار سال را فراهم کند آراز خبر-نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: دولت زمینه را برای مشارکت جدی مردم در زمینه اقتصادی و جهش تولید فراهم کند.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی، در خطبه های نماز جمعه  امروزارومیه که در مصلای شهر برپا شد با اشاره به نامگذاری سال جدید بنام "جهش تولید با مشارکت مردم" توسط مقام معظم رهبری اظهار کرد: باید دولت و مسئولین زمینه و بستر را فراهم کنند تا مردم سرمایه خود را در اقتصاد دخالت دهند تا با حل مشکلات اقتصادی، جهش تولید اتفاق بیافتد.  

وی با بیان اینکه در اوایل انقلاب با بسیج شدن مردم، بسیاری از مشکلات حل شد، گفت: مردم امکانات مالی خود را در مسیر توسعه اقتصادی با زمینه سازی دولت، مشارکت دهند تا مشکلات تولید حل شود. 

حجت الاسلام والمسلمین قریشی با بیان اینکه حفظ وحدت و صمیمیت اولویت کشور ماست، گفت: اختلافات سلیقه ای در مباحث سیاسی نباید وحدت و امنیت ملی را خدشه دار کند. 

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به برگزاری گلریزان در ایام ماه رمضان افزود: لازم است با مشارکت ستاد دیه، قوه قضاییه و همراهی خیرین، زندانیان جرایم غیرعمد آزاد شوند و به آغوش خانواده بازگردند. 

وی با قدردانی از حضور خیرین و کمک به رفع مشکلات مردم مستحق و گرفتار ادامه داد: انسانهای خیر که تمکن مالی دارند در جامعه اسلامی همواره مشکلات مردم را حل کنند. 

امام جمعه ارومیه بر لزوم عفو و بخشش تاکید کرد و گفت: انسان بهتر است به جای تلافی، خطای افراد، در راه خدا عفو و گذشت داشته و از ظلم طرف مقابل بگذرد تا شامل الطاف الهی شود. 

حجت الاسلام والمسلمین قریشی، بر لزوم توجه به رفتار نیکو تاکید کرد و گفت: اسلام همواره تاکید دارد با الگوگیری از ائمه اطهار، بدی ها را با رفتار نیکو پاسخ دهیم. 

وی با اشاره به خصوصیات اخلاقی امام حسن مجتبی(ع)، گفت: این امام معصوم از نظر شجاعت و کرامت منحصر به فرد و الگو بود. 


برچسب ها:

تاریخ: 1403/01/03 02:48 ب.ظ | دفعات بازدید: 2330 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot