ARAZKHABAR.IR

خدمات انجام شده در سردشت در شان مصدومان شیمیایی نیست


خدمات انجام شده در سردشت در شان مصدومان شیمیایی نیست آراز خبر-  معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: خدماتی برای مصدومان شیمیایی سردشت انجام شده اما این خدمات در شان و جایگاه مصدومان شیمیایی این منطقه نیست.

آراز خبر-  معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: خدماتی برای مصدومان شیمیایی سردشت انجام شده اما این خدمات در شان و جایگاه مصدومان شیمیایی این منطقه نیست.

 سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی روز چهارشنبه در سی و ششمین یادواره شهدای بمباران شیمیایی سال ۱۳۶۶ سردشت با بیان اینکه هنوز هم پس از ۳۶ سال، آثار این بمب‌ها در جسم مردم و مصدومان سردشت باقی مانده است، افزود: در حوزه خدمات بهداشتی در سطح کشور کارهایی انجام شده اما خدمات در سردشت باید ویژه و به صورت مضاعف باشد لذا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی خدمات گسترده‌ای در کلینیک جدید به مصدومان شیمیایی ارائه خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه بمباران شیمیایی سردشت در هفتم تیر ۱۳۶۶ به عنوان مایه ننگ کشورهای غربی و استکبار جهانی در جهان ثبت شده است، گفت: کشورهای غربی رژیم بعث عراق را به بمب‌های شیمیایی تجهیز کردند و این رژیم این بمب‌ها را علیه مردم ایران و در سردشت به کار گرفت.

معاون رئیس‌جمهور گفت: در آن موقع هیچ صدای اعتراضی از کشورهای غربی به دلیل استفاده رژیم بعث از سلاح شیمیایی بلند نشد اما برخی از مصدومان شیمیایی سردشت در سال‌های اخیر، مظلومیت خود را در مجامع بین المللی بیان کردند.

وی ادامه داد: حقوق بشر امریکایی یعنی جنایت سردشت که مردم عادی و غیر مسلح را با بمب شیمیایی مورد هدف قرار دادند، منهدم کردن هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو آمریکایی در خلیج فارس نیز بخش دیگری از این جنایت‌ها است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به حمایت دورغین کشورهای غربی از ناآرامی‌های سال گذشته در کشورمان نیز گفت: استکبار جهانی در حالی که علیه مردم این منطقه جنایت شیمیایی انجام داده بود، در حوادث سال گذشته خود را حامی و مدافع حقوق بشر و ملت کُرد معرفی می‌کرد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/04/07 08:23 ب.ظ | دفعات بازدید: 2815 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot