ARAZKHABAR.IR

حضور چند میلیونی زائران در پیاده‌روی اربعین نشانه ماندگاری قیام عاشورا است


حضور چند میلیونی زائران در پیاده‌روی اربعین نشانه ماندگاری قیام عاشورا است امام جمعه ارومیه گفت: حضور چند ده میلیون نفري زائران در پیاده‌روی اربعین بر اي اعلام حمایت و همبستگی با امام حسین(ع)، نشانه ماندگاری قیام عاشورا است.

به گزارش آرازخبر، حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه ارومیه، ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، با اشاره به پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار داشت: این راهپیمایی از مصادق بی‌نظیر جهان است که حدود 30 میلیون، بیش از صدها کیلومتر را پیاده روی می‌کنند و شعار لبیک یا حسین(ع) بر لب دارند.

امام جمعه ارومیه ادامه داد: زیارت اربعین امروز سنت حسنه و معجزه الهی بوده و به قیام منجی آل محمد مهدی (ع) دلالت دارد و این عظمت امام حسین (ع) و مشیت الهی برای تسخیر دنیا توسط قیام حسینی در عاشورا بود.

وي به اولین زائر امام حسین (ع) اشاره و خاطرنشان كرد: جابربن عبدالله انصاری که از صحابه پیامبر (ص) است به عنوان نخستین زائر امام حسین (ع) شناخته می‌شود و وی در اولین چهلم شهادت این امام بزرگوار در سال 61 هجری قمری به همراه عطیه عوقی به کربلا آمد و قبر ابا عبدالله الحسین (ع) را زیارت کرد.

قریشی ضمن تقدیر از مردم در خصوص حضور پرشور در راهپیمایی اربعین حسینی، تلاش مسئولان برای آماده‌سازی مقدمات سفر و تجهیز موکب‌های خدمت‌رسانی را ارج نهاد و تصريح كرد: حجم زائران امسال قابل قیاس با سال گذشته نبود و با وجود نبود بهداشت کافی و زیرساخت‌های لازم در کشور عراق، جهان امروز شاهد یک اتفاق بزرگ، خیره‌کننده و اعجاب‌آور به‌نام راهپیمایی اربعین بود که نظیر آن در جهان وجود نداشته است.

امام جمعه ارومیه با اشاره به فرا رسیدن اربعین امام حسین(ع)، خواستار شد: باید نسبت به برگزاری مراسمات درخور شان و به خصوص قرائت زیارت اربعین در مساجد و هیئات اهتمام داشته باشیم.

قریشی با اشاره به فرمایشات خداوند در قرآن کریم، ابراز کرد: خداوند در قرآن کریم به صراحت بیان کرده است که با مردم با عدالت رفتار کرده و با هر کشوری که علیه اسلام توطئه نکرده باید با خوبی رفتار کنیم‌  وفقط دین اسلام، انسان را از ارتباط با کسانی که با آن دشمنی دارد نهی می‌کند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود متذكر شد: نباید از مسیر خارج شویم و با تبعیت از فرامین رهبری در مسیر حق و حقیقت قدم برداریم.

امام جمعه ارومیه اضافه کرد: افرادی که دلباخته آمریکا و اقدامات نادرست آن‌ها هستند، در آخرت نیز با همان مستکبران محشور خواهند شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1398/07/26 02:15 ب.ظ | دفعات بازدید: 1012 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot