ARAZKHABAR.IR

توسعه محورهای منتهی به مرز تمرچین با جدیت دنبال می‌شود


توسعه محورهای منتهی به مرز تمرچین با جدیت دنبال می‌شود آراز خبر- مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت:توسعه  محور های منتهی به تمرچین در راستای بهره‌مندی زائران اربعین حسینی و تسهیل در رفت‌وآمد با جدیت دنبال می‌شود.

به گزارش آراز خبر،سید محسن حمزه لو در  جریان بازدید خبرنگاران از پروژه‌های راه‌سازی مسیر اربعین اظهار کرد: پروژه تعریض و بهسازی محور حیدرآباد – نقده نقش مؤثری در تسهیل و ایمن‌سازی تردد مردم منطقه و سهولت تردد زائران اربعین حسینی دارد.

وی افزود: عملیات این محور در پنج قطعه و در حدود 17 کیلومتر بوده که عملیات دو قطعه آن شامل پنج کیلومتر پیش‌ازاین به اتمام رسیده و زیربار ترافیک رفته است.

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی عنوان کرد: عملیات اجرایی 12 کیلومتر از مسیر حیدرآباد به نقده در قطعات سه، چهار و پنج با تمام توان در حال انجام است و تا اربعین حسینی (ع) سال‌جاری حدود پنج کیلومتر آماده بهره‌برداری می‌شود.

حمزه لو افزود: ارتقای کیفیت و ایمنی جاده‌های دسترسی به پایانه‌های مرزی در کنار تکمیل کریدور بزرگراهی غرب کشور در رأس برنامه‌های اجرایی مجموعه راه و شهرسازی آذربایجان غربی قرار دارد.

این مسئول بیان کرد: قطعه نخست بزرگراه نقده پیرانشهر 10 کیلومتر بوده که با یک هزار میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی‌شده برای تعریض و بهسازی محور حدود 45 درصد پیشرفت اجرایی دارد.

وی با بیان اینکه، عملیات اجرایی این قطعه در دست اجراست و حدود دو کیلومتر آن پیش‌ازاین زیر بار ترافیک رفته است، تصریح کرد: حدود چهار کیلومتر از این محور نیز تا اربعین امسال به بهره‌برداری می‌رسد و آماده تردد زائران اربعین حسینی می‌شود.

حمزه لو تصریح کرد: اجرای عملیات در بزرگراه نقده پیرانشهر در راستای تسهیل تردد حمل‌ونقل در این مسیر و سهولت تردد زائران اربعین انجام می‌گیرد تا شاهد کاهش بروز تصادفات و تلفات جاده‌ای باشیم

وی عنوان کرد: مسئله موردتوجه این روستا توجه به ایمن‌سازی برای تردد اهالی بود که با هماهنگی صورت‌گرفته این مشکل رفع و ایمن‌سازی مسیر ورودی روستای گارنا انجام شده است.

حمزه لو عنوان کرد: قطعه دوم بزرگراه نقده پیرانشهر نیز 24 کیلومتر طول دارد و بیش از پنج کیلومتر از آن زیر بار ترافیک رفته است

وی عنوان کرد: تا اربعین پنج کیلومتر دیگر آماده بهره‌برداری می‌شود طرح ساماندهی 2.5 کیلومتر از ورودی پیرانشهر از سمت نقده نیز انجام شده و برای اجرای این طرح نیز 300 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

حمزه‌لو عنوان کرد: عملیات بهسازی و چهارخطه کردن محور – پیرانشهر سردشت در راستای توسعه مسیرهای تردد زائران اربعین حسینی با یک هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده در حال اجراست و دو کیلومتر از این طرح آسفالت شده است.

وی تصریح کرد: عملیات عمرانی و زیرسازی در چهار کیلومتر از محور پیرانشهر – سردشت در دست اجرا بوده و دو کیلومتر دیگر از این مسیر تا یک ماه آینده آسفالت می‌شود 93 کیلومتری پیرانشهر – سردشت امکان دسترسی ترانزیتی به گمرک تمرچین را از سمت جنوب استان فراهم می‌کند.

حمزه‌لو عنوان کرد: توسعه این محور در راستای بهره‌مندی زائران اربعین حسینی و تسهیل در رفت‌وآمد با جدیت دنبال می‌شود.

وی عنوان کرد: طرح‌محور پیرانشهر سردشت به‌صورت چهارخطه بوده و این طرح مسیر دسترسی به پایانه مرزی تمرچین از جمله ترانزیت و حمل‌ونقل انواع کالا را رونق می‌بخشد.

پیشرفت ۹۸ درصدی تقاطع غیر همسطح سه راهی محمدیار

 سعید اسدی، سرپرست اداره نظارت برساخت راههای اداره کل راه و شهرسازی استان در بازدید از این تقاطع با بیان اینکه این محور یکی از نقاط حادثه خیز و از محورهای پرتردد استان بود که روند اجرایی این تقاطع غیر همسطح از سال ۱۴۰۰شروع و بیش از ۹۸ درصد پیشرفت اجرایی دارد که تا اربعین امسال این تقاطع زیر بار ترافیک می رود تا تردد زائران اربعین در این محور به سهولت و روان صورت گیرد.
 
وی با بیان اینکه این تقاطع معضل ترافیکی در کریدور بزرگراهی غرب کشور را رفع می کند و زمینه تردد زائران اربعین را تسهیل می‌کند، گفت: بهره برداری از این طرح در کاهش بروز تصادفات و تلفات جاده ای و رونق تردد زائران اربعین حسینی نقش مؤثر و ویژه دارد.

اسدی افزود: برای اجرای این پروژه تاکنون ۱۳۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

پیشرفت ۳۵ درصدی پروژه محور محمدیار به بناب

آرش امینی، رئیس اداره حمل و نقل اداره کل راه و شهرسازی استان و دبیر ستاد اربعین در بازدید از محور محمدیار به بناب درخصوص این پروژه گفت: عملیات اجرایی ۷٫۵ کیلومتر از قطعه ۲ محور سه راهی محمدیار - بناب در دست اجرا بوده و برای اجرای این طرح یک‌هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

وی افزود: در حال حاضر این طرح ۳۵ درصد پیشرفت اجرایی دارد، و طبق قرارداد اجرای طرح یکساله است که اجرا و بهره برداری از این طرح موجب کاهش ترافیک جاده ای و کاهش تصادفات می شود.
 
امینی با اشاره به اهمیت اجرای این پروژه گفت: کاهش ۴۰ کیلومتری مسیر محمدیار، بناب کاهش آلایندگی زیست محیطی حفظ تالابهای منطقه کاهش تصادفات جاده ای و افزایش ایمنی از اهم مزیتهای بهره برداری از محور سه راهی محمدیار - بناب است.

 


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/24 03:13 ب.ظ | دفعات بازدید: 3235 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot