ARAZKHABAR.IR

توزيع 500 هزار بسته حمايتي ارتش بین آسيب ديدگان كرونا در منطقه شمالغرب کشور


توزيع 500 هزار بسته حمايتي ارتش بین آسيب ديدگان كرونا در منطقه شمالغرب کشور فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: در ششمین مرحله رزمایش بیولوژیک با بیماری کرونا در منطقه شمالغرب کشور، از روز دوشنبه اول اردیبهشت ماه سال جاري 500 هزار بسته غذایی و بهداشتی بین خانواده‌های آسیب دیده از بیماری کرونا در منطقه توزیع خواهد شد.

به گزارش آرازخبر، امیر سرتیپ علی حاجیلو در جمع خبرنگاران با بيان اينكه ارتش از روزهای نخست شیوع بیماری کرونا در راستای مقابله با شیوع این بیماری، فعالیت خود را در کشور و منطقه شمالغرب آغاز کرده، اظهار داشت: رزمایش مبارزه بیولوژیک با بیماری کرونا با همکاری یگان‌های مختلف ارتش تا ریشه‌کنی این بیماری ادامه دارد.

وي اضافه كرد: ارتش با تمام قدرت تا پایان ریشه کنی ویروس منحوس کرونا در حالت آماده باش است و هم در حوزه عملیاتی و هم حوزه معیشتی فعالیت می‌کند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصريح كرد: ارتش در شمالغرب کشور، سه برابر توان یگان‌های جنگ نوین و بهداشت و درمان خود را برای مبارزه با بیماری کرونا اختصاص داده است.

حاجیلو اعلام كرد: در ششمین مرحله رزمایش بیولوژیک با بیماری کرونا در منطقه شمالغرب کشور، از روز دوشنبه اول اردیبهشت ماه سال جاري 500 هزار بسته غذایی و بهداشتی بین خانواده‌های آسیب دیده از بیماری کرونا در منطقه توزیع خواهد شد.

وي از راه‌اندازی يك هزار و 50 تخت بیمارستانی توسط ارتش در شمالغرب کشور خبر داد و افزود: این قرارگاه در راستای همکاری برای مقابله با بیماری کرونا يك هزار و 50 تخت بیمارستانی در 11 شهرستان منطقه شمالغرب که زیر نظر این فرماندهی قرار دارند راه‌اندازی كرده است.

وي به راه‌اندازی ایستگاه‌های پایش این نهاد در منطقه اشاره كرد و يادآور شد: در این ایستگاه‌ها، بيش از 270 هزار نفر از هموطنان در زمینه بیماری کرونا پایش شده‌اند كه از این تعداد 170 نفر مشکوک به بیماری کرونا شناسایی و برای ادامه درمان به بیمارستان‌ها معرفی شده‌اند.

حاجیلو متذكر شد: ارتش در بیش از يك هزار و 200 کیلومتر از مرز‌های کشور حضور دارد و با تمام قدرت از حریم کشور پاسداری می‌کند و با پاسداری نیروهای مسلح از کیان نظام مقدس اسلامی و اقتدار این نیروها، هیچ تهدیدی کشور را تهدید نمی‌کند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: البته در صورت شیطنت دشمن نیز ارتش با کمک سایر نیروهای مسلح با تمام قدرت و توان با  آن مقابله کرده و هر دست درازی را با قدرت پاسخ خواهد داد.تاریخ: 1399/01/28 12:06 ب.ظ | دفعات بازدید: 7585 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot