ARAZKHABAR.IR

تقارن ایام نوروز با ماه رمضان مبارک است


تقارن ایام نوروز با ماه رمضان مبارک است آراز خبر-نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با تبریک حلول سال جدید شمسی که با ایام ماه رمضان مقارن شده است، گفت: امسال این تقارن با ماه رمضان بسیار مبارک است که باید قدر آن را بدانیم.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در پیام نوروزی خود افزود: لازم است که با تحول طبیعت دقت کنیم که نشانه قدرت الهی است؛ احیای طبیعت باید انسان را به یاد قیامت بیندازد که این امر می تواند در کنترل اعمال انسان موثر باشد.

وی اضافه کرد: ما باید در تغییر سال، کارنامه خود را بسنجیم و اگر در رفتار، روش و منش خود موفق عمل کرده و راضی کننده بوده ایم، باید شاکر باشیم و اگر تقصیر، قصور و نواقص داریم باید این را در سال جدید جبران کنیم.

وی اظهار کرد: ایام نوروز بهترین فرصت برای دور کردن کدورت از دلهاست که باید در این خصوص اهتمام جدی داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ادامه داد: در بین اعمال آن عملی که ثوابش سریع تر به انسان می رسد، صله رحم است که این ایام بهترین زمان برای این امر به شمار می رود.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی گفت: در سال جدید باید تصمیم بگیریم زندگی خود را بهتر مدیریت کنیم و برای رسیدن به سعادت در زندگی خود برنامه ریزی جدید و بهبود روش و منش داشته باشیم.

وی از خداوند متعال مسالت کرد که عنایات خود را روز به روز به کشور و ملت عزیز ایران افزایش دهد و سایه مقام معظم رهبری را بر ایران اسلامی مستدام بدارد.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/01/01 10:52 ق.ظ | دفعات بازدید: 2468 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot