ARAZKHABAR.IR

تغییر کاربری اراضی کشاورزی ممنوع است


تغییر کاربری اراضی کشاورزی ممنوع است آرازخبر- رییس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: طبق مقررات تغییر کاربری اراضی کشاورزی و ساخت و سازهای غیر مجاز در آنها ممنوع است و با متخلفان برخورد می‌شود.

آرازخبر- رییس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: طبق مقررات تغییر کاربری اراضی کشاورزی و ساخت و سازهای غیر مجاز در آنها ممنوع است و با متخلفان برخورد می‌شود.

 ناصر عتباتی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته افزود: تبدیل اراضی به ویلاهای آنچنانی و ساخت و سازهای غیر مجاز در این اراضی همان بلایی را که بر سر دریاچه ارومیه آورد، بر سر بخش کشاورزی تکرار و با تبعات ناخوشایندی مواجه می‌کند.

وی اظهار کرد: زمین‌های کشاورزی ثروت خداد دادی است و نباید تبدیل به ویلا، قصر و کاخ شود چنانکه در «کوه سیر»، عده‌ای اقدام به کوه خواری می‌کردند که با آنها برخورد شد.

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی ادامه داد: آنچه در اراضی ساخته می‌شود تنها خانه باغ کوچک نیست بلکه ویلاهای آنچنانی است.

عتباتی با بیان اینکه آذربایجان غربی استانی خاص با ویژگی‌های خاص همانند مرزی بودن و برخورداری از تنوع اقوام و ادیان است، گفت: با وجود مرزی بودن، آذربایجان غربی جزو استان‌های امن کشور است.

رییس کل دادگستری در خصوص پرونده‌های سال گذشته افزود: پارسال به ۶۰۰ هزار فقره پرونده رسیدگی شد و میانگین رسیدگی به پرونده‌ها از ۱۰۰ روز به ۷۰ روز رسید البته بنا داریم امسال میانگین رسیدگی به پرونده‌ها به ۶۰ روز برسد.

وی به نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش در جامعه تاکید کرد و یادآور شد: نهادینه شدن این مهم کمک بزرگی به مختومه شدن بسیاری از پرونده‌ها می‌کند چنانکه سال گذشته ۵۴ فقره قتل عمد با سازش مختومه شد.

عتباتی تاکید کرد: با ایجاد فضای صلح و سازش در حوزه‌های مختلف می‌توان به حل بسیاری از پرونده‌ها کمک کرد.

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی با اشاره به حجم پرونده‌ها گفت: آشنایی مردم با جنبه‌های حقوقی در معامله، ازدواج و معاملات دیگر و همچنین مشاوره کردن با وکلا سهم خوبی می‌تواند در کاهش حجم پرونده‌ها داشته باشد.

عتباتی با تاکید بر مبارزه با فساد ادامه داد: از ظرفیت‌های که داریم برای مبارزه با فساد استفاده خواهیم کرد.

وی حل مشکلات ۷۰ کارخانه و ایجاد هشت هزار فرصت شغلی را از جمله اقدامات صورت گرفته توسط دستگاه قضایی استان در یکسال گذشته عنوان کرد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/04/02 03:37 ب.ظ | دفعات بازدید: 2599 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot