ARAZKHABAR.IR

 تردد زائرین اربعین از مرز تمرچین ۲۴ ساعته شد


 تردد زائرین اربعین از مرز تمرچین ۲۴ ساعته شد آرازخبر-  استاندار آذربایجان غربی از ۲۴ ساعته شدن مرز تمرچین برای تردد زائران اربعین حسینی خبر داد.

آرازخبر-  استاندار آذربایجان غربی از ۲۴ ساعته شدن مرز تمرچین برای تردد زائران اربعین حسینی خبر داد.

 محمدصادق معتمدیان در دیدار با مسئولان پایانه حاج عمران در اقلیم کردستان عراق با اشاره به توافق انجام شده با اقلیم کردستان عراق در خصوص فعالیت شبانه‌روزی مرز تمرچین و حاج عمران برای تسهیل در اعزام زائران اربعین حسینی اظهار کرد: مرز تمرچین پیرانشهر و حاج عمران به‌صورت ۲۴ ساعته شده و زائران اربعین می‌توانند به‌راحتی در مرز تمرچین و حاج عمران تردد کنند.

استاندار آذربایجان غربی به هماهنگی با مقامات ارشد اقلیم کردستان عراق برای تسهیل تردد و تأمین امنیت زائران عتبات‌عالیات اشاره کرد و افزود: تدابیر حداکثری برای میزبانی از زائران اربعین حسینی و تسهیل خدمات‌رسانی شایسته در حوزه‌های اسکان، تغذیه، بهداشتی و درمانی، حمل‌ونقل و حضور فعال موکب‌های مردمی در مرز تمرچین اندیشیده شده است.

وی همچنین از برنامه‌ریزی برای تردد زائرین استان‌های شمال غرب کشور و به‌ویژه پنج استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل و گیلان از مرز تمرچین در اربعین امسال خبر داد و افزود: بر اساس هماهنگی‌های انجام شده و اعلام آمادگی جهت میزبانی از زائران بیشتر، میزبان زائرینی از کشورهای همسایه چون ترکیه، آذربایجان و قفقاز نیز امسال در مرز تمرچین خواهم بود.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه از میهمان‌نوازی مردم اقلیم کردستان عراق در میزبانی از زائران اربعین در سال گذشته نیز قدردانی کرد و افزود: با هماهنگی‌های انجام شده امسال تعدادی از موکب‌های مردمی پذیرایی از زائران اربعین از مرز حاج عمران تا اربیل و نهایتاً به سمت عتبات‌عالیات مستقر خواهند شد.

معتمدیان در ادامه تأمین امنیت لازم جهت تردد زائران اربعین و برنامه‌ریزی لازم برای تأمین امکانات بهداشتی و درمانی زائران حضرت اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) در اقلیم کردستان عراق را جزو توافقات جلسه امروز بیان کرد.

استاندار آذربایجان غربی گفت: سال گذشته مرز تمرچین در مقایسه با پایانه‌های مرزی سه استان هم مرز بودن اقلیم کردستان عراق از نظر میزان تبادلات اقتصادی رتبه اول را کسب کرد و این نشان از توجه اقلیم کردستان عراق با توسعه مناسبات اقتصادی با آذربایجان غربی دارد.

وی با اشاره به برگزاری نشست استانداران هم مرز جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق در ارومیه و بررسی و شناسایی مسائل و مشکلات موجود در توسعه تجارت بین‌الملل در منطقه اظهار داشت: رفع موانع موجود موجب شده روند مناسبات همه‌جانبه با اقلیم کردستان عراق توسعه یابد.

وی توافق برای بازگشایی مرزهای جدید اشاره کرد و اطهار داشت: باهدف توسعه مناسبات تجاری؛ مرز کلاشین در اشنویه و قاسم رش در میرآباد بعد از رفع مشکلات موجود و آماده‌سازی زیر ساخت‌ها بازگشایی می‌شوند و تقویم بازگشایی این مرزها اعلام خواهد شد.

وی همچنین با موفق ارزیابی‌کردن نشست استانداران هم مرز جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق در ارومیه گفت: به دستور وزیر محترم کشور این نشست در راستای افزایش همکاری‌ها به‌صورت دوره‌ای برگزار خواهد شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/02 01:46 ب.ظ | دفعات بازدید: 2251 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot