ARAZKHABAR.IR

تحریم‌ها علیه ایران هر کشور دیگری را متلاشی می‌کرد


تحریم‌ها علیه ایران هر کشور دیگری را متلاشی می‌کرد آراز خبر - فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: هیچکدام از ابرقدرت‌ها و کشورهای جهان تحمل تحریم و فشارهای وارد شده به جمهوری اسلامی را ندارند و این تحریم‌ها هر کشوری را متلاشی می‌کرد.

 سردار حسین سلامی روز یکشنبه در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهدای بدر و خیبر که در حسینیه ثارالله ارومیه برگزار شد، اظهار کرد: اکثر کشورهای قدرتمند نظامی و اقتصادی جهان با یک ‌تحریم کوتاه مدت دچار چالش شده اند و کمر خم می‌کنند.

وی افزود: حتی جنگ ‌یک ساله نیز برای متلاشی کردن بسیاری از نظام‌های سیاسی کافی است اما جمهوری اسلامی به پشتوانه مردم و هوشیاری ولایت فقیه زیر بار ظلم استکبار جهانی نرفت و مقتدرانه به راه خود ادامه می‌دهد.

سردار سلامی با بیان اینکه تحریم، ملت ایران را قوی و نظام اسلامی‌ را مستحکم کرد، گفت: اگر امروز ایران توانسته است ماهواره به فضا ارسال کند، واکسن، موشک، خودرو و هر پدیده علمی دیگری تولید کند و طرح‌های بزرگ عمرانی را به بهره‌برداری برساند در سایه همین خودباوری حاصل از تحریم و ایستادگی‌ برابر استکبار است.

سردار سلامی ادامه داد: شکست در قلب‌ها رخ می‌دهد و قلب‌های با ایمان هرگز شکست نمی‌خورند؛ رهبر معظم انقلاب با تمامی فشارها، زخم‌زبان‌ها، فشار روانی و سیاسی، پای منافع کشور ایستادند و ‌وقتی ایشان ایستادند ، حاج قاسم سلیمانی و قاسم‌ها و ملت ایران ایستادند و این شکوه رقم خورد تا این نظام قابل غلبه نباشد.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی تحریم، جنگ، فشار سیاسی، ‌اغتشاشات و عملیات روانی سخت را تجربه کرده است و مقاومت و وفاداری ملت ایران شایسته تعظیم است، گفت:  این فشارها اگر به ابر قدرت‌های جهان نیز وارد می‌شد، آنان را از صحنه روزگار حذف می‌کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: مشکلات را انکار نمی‌کنیم ولی ما مردمی نیستیم که در برابر مشکلات زانو خم کنیم؛ دشمنان با اغتشاشات در تلاش برای ایجاد شکاف بین مردم بودند که مردم با پشتیبانی از نظام و ولی فقیه حماسه خلق کردند و حامیان نظام جمهوری اسلامی در سراسر جهان را روحیه تازه‌ای بخشیدند.

وی‌ با تاکید بر اینکه گردنه‌های حساس را پشت سر خواهیم گذاشت، اظهار کرد: بهار پیش روست و ملت ایران همچنان در عرصه‌های مختلف جهانی خواهند درخشید.

سردار سلامی بیان کرد: ملت بزرگ ایران در سال جاری ،  شیاطین استکبار جهانی را به گورستان بدرقه کردند و عزت و سربلندی را برای اسلام، ولایت و امت به ارمغان آوردند.

وی‌ با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در رابطه با شهید باکری، گفت: همه شهدای ما طالب جاودانگی هستند همانطور که خداوند در قرآن به آن وعده داده است؛ شهید باکری را همه بر ادب می‌شناسند، ایشان قله بلند تواضع و در پذیرش خطر پیشگام بود.

سردار سلامی حاج قاسم سلیمانی را سید الشهید مقاومت دانست و افزود: ایشان در پذیرش خطر پیشگام بودند و برای دفاع از ملت سینه سپر می کردند.

وی ادامه داد: سبک‌زندگی‌ حاج قاسم باید برای نسل جوان بازگو شود، حاج قاسم در مقابل مومنان و مستضعفین قامت خمیده بودند.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/12/21 12:46 ب.ظ | دفعات بازدید: 3722 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot