ARAZKHABAR.IR

تا کنون در آذربایجان‌غربی مورد مثبت ابتلا بیماری کرونا گزارش نشده است


 تا کنون در آذربایجان‌غربی مورد مثبت ابتلا بیماری کرونا گزارش نشده است معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: خوشبختانه تا به امروز در استان آذربایجان‌غربی مورد مثبت ابتلا بیماری کرونا گزارش نشده است.

به گزارش آرازخبر، علی مصطفوی در هشتمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان با قدردانی از حضور پرشور مردم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و قدردانی از تمامی دست اندرکاران انتخابات  اظهار کرد: میزان مشارکت مردم استان آذربایجان‌غربی در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بالاتر از میانگین کشوری و نزدیک به ۴۸ درصد بود.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور گفت: خوشبختانه تا به امروز در استان آذربایجان‌غربی مورد مثبت ابتلا بیماری کرونا گزارش نشده است.

مصطفوی با بیان اینکه تمام تمهیدات لازم برای مقابله با این بیماری در استان اندیشیده شده است، افزود: مردم باید نسبت به گذشته بهداشت فردی را بیشتر رعایت کرده و تا حد امکان از تردد بیشتر در اماکن عمومی خودداری کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه این بیماری در دوره نهفته قابل تشخیص نیست، افزود: ۸۷ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا خودبه‌خود بهبود می‌یابند و علایم بیماری در آنان خفیف است.

وی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی، بیان کرد: نظام مراقبت برای افراد مشکوک و مسافرانی که از استان‌های درگیر کرونا به این استان می‌آیند، راه‌اندازی می‌شود که در پی آن تعدادی تحت مراقبت قرار گرفته‌اند و تا به حال هیچ مورد مبتلا به این ویروس در آنان وجود نداشته است.

وی مردم را به آرامش دعوت کرد و اظهار داشت: تنها گروه‌های حساس جامعه با مبتلا به این بیماری دچار فرم شدید بیماری می‌شوند و به بستری شدن نیاز دارند.

وی ادامه داد: مردم اگر دچار بیماری حاد تنفسی شدند، نباید زیاد در محیط بیرون قرار گیرند چون هم بیماری خودشان تشدید می‌شود و هم دیگران را نیز مبتلا می‌کنند.

  انتظار مهدی از مردم خواست تمامی اطلاعات لازم در خصوص بیماری کرونا را از طریق دانشگاه علوم پزشکی پیگیری و دریافت کنند.


برچسب ها: استان مشارکت

تاریخ: 1398/12/07 12:06 ب.ظ | دفعات بازدید: 3761 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot