ARAZKHABAR.IR

تامین اعتبار 23 میلیارد تومانی برای تجهیز تالار مرکزی ارومیه


تامین اعتبار 23 میلیارد تومانی برای تجهیز تالار مرکزی ارومیه نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی از تامین اعتبار 23 میلیارد تومانی برای تجهیز تالار مرکزی ارومیه خبر داد و گفت: این پروژه دهه فجر امسال آماده بهره برداری می شود.

به گزارش آرازخبر، سید هادی بهادری در خصوص روند تکمیل و تجهیز تالار مرکزی ارومیه که اتمام و افتتاح این پروژه از موعد مقرر به تعویق افتاده بود، اظهار داشت: با تامین اعتبار صورت گرفته این پروژه در دهه فجر سال جاری مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی از تامین اعتبار 23 میلیارد تومانی برای تجهیز تالار مرکزی ارومیه خبر داد و افزود: امسال حدود 20 میلیارد تومان از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بودجه برای تجهیز این تالار تعیین شده و 3 میلیارد تومان نیز از طرف استانداری برای این پروژه اختصاص یافته است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با تامین اعتبار مورد نیاز تمامی تجهیزات مورد نیاز اعم از تجهیزات فنی و تخصصی و آکوستیکی، صوت، تصویر و نور تخصصی نصب می شود و صندلی های آن نیز به مناقصه گذاشته شده است که اگر نتیجه مناقصه مشخص شود صندلی ها خریداری می شود.

وی با بیان اینکه تالار مرکزی ارومیه شامل دو سالن یک سالن با گنجایش 1500 نفر و سالن دیگر با ظرفیت 500 نفری می باشد که تلاش بر این است هر دو سالن به صورت همزمان آماده افتتاح شود، تصریح کرد: تلاش می شود یک سالن آبرومند که در شان مرکز استان آذربایجان غربی به عنوان شهری با مردم فرهنگ دوست فراهم شود.

بهادری با اعلام اینکه سالن های تالار مرکزی ارومیه به صورت آکوستیک بوده و سیستم صوتی کاملا استاندارد و در سطح بین المللی می باشد، ابراز داشت: افتتاح این پروژه ظرفیت بسیار مناسبی برای برگزاری تئاترهای بین المللی و جشنواره های فیلم بین المللی و ملی و کنسرت های ملی و بین المللی و نمایش های مختلف فراهم می کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: با توجه به اینکه فعالیت های عمرانی این پروژه اتمام یافته بود و تجهیز تالار معطل تامین اعتبار بود با اعتبار اختصاص یافته امید است تا دهه فجر امسال آماده افتتاح شود.

گفتنی است پروژه ساخت تالار مرکزی ارومیه در سال 86 کلنگ‌زنی شد و باید در سال 90 به اتمام می‌رسید اما کمبود اعتبارات باعث طولانی شدن مراحل ساخت این پروژه شد و در حال حاضر نیز تجهیز این تالار معطل تامین اعتبار بود که با اختصاص اعتبار 23 میلیارد تومانی پیش بینی می شود تا دهه فجر امسال آماده افتتاح شود.

این تالار در 12 هزار متر مربع زمین و 18 هزار متر مربع زیر بنا دارای یک سالن با گنجایش 1500 نفر و سالن دیگر با ظرفیت 500 نفر است که برای پرپایی مراسمات با شکوه و بزرگ استانی و کشوری طراحی شده و بسیار مناسب است.تاریخ: 1398/09/03 11:38 ق.ظ | دفعات بازدید: 3028 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot