ARAZKHABAR.IR

بی توجهی به مسائل در حوزه کشاورزی قابل قبول نیست


بی توجهی به مسائل در حوزه کشاورزی قابل قبول نیست امام جمعه اروميه و نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: برخی مسائل در حوزه کشاورزی اسفناک است و بی توجهی به آن‌ها قابل قبول نیست و اساتید خوبی در حوزه کشاورزی داریم که باید از ظرفیت آن‌ها استفاده شود.

به گزارش آرازخبر، حجت الاسلام سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه ارومیه به لزوم توجه به قناعت در زندگی برای مقابله با وضعیت فعلی اقتصاد کشور تاكيد كرد و اظهار داشت: باید در این وضعیت نسبت به کنترل اقتصادی و هزینه‌های زندگی دقت کنیم و از اسراف و خرج زیاد خودداری کنیم.

وي با تاكيد بر اينكه در حوزه آموزش و پرورش نیازمند دقت هستیم، مسئولان این وزارت باید در خصوص تربیت دانش‌آموزان دقت کنند، افزود: معلمان باید به تربیت خود اهمیت دهند، تدریس برای دانش‌آموزان باید با الگو از خوش رفتاری انجام شود.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی با بيان اينكه در متون دینی هم بر لزوم تعلیم و تزکیه نفس معلمان قبل از آغاز تدریس نامید شده، ابراز داشت: دانش‌آموزان از رفتار معلمان درس می‌گیرد و بر همین مبنا باید نسبت به تربیت و آموزش معلمان دقت شود.

وی ادامه داد: عدالت آموزشی باید در مدارس رعایت شود، ما مخالف مدارس غیرانتفاعی نیستیم اما این گونه نباشد که آینده مناسب در این مدارس تضمین شود و افراد طبقه متوسط و ضعیف از این امکانات باز بمانند و درخواست و انتظار از آموزش و پرورش این است که در حوزه عدالت آموزشی ورود پیدا کنند و باید به تمام عواقب اقدامات خود دقت کنند.

امام جمعه اروميه متذكر شد: شاهد نبود بازاریابی مناسب برای محصولات کشاورزی هستیم که عامل اصلی مشکلات این حوزه است و جدیت در بازاریابی و مدیریت کشاورزی امری است که باید به آن توجه شود، ایجاد تعاونی‌های مناسب و پایانه صادراتی قوی، همراهی مسئولان بخش دولتی و خصوصی، اساتید دانشگاهی و نمایندگان از جمله راه‌های این مشکلات است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی ادامه داد: برخی مسائل در حوزه کشاورزی اسفناک است و بی توجهی به آن‌ها قابل قبول نیست و اساتید خوبی در حوزه کشاورزی داریم که باید از ظرفیت آن‌ها استفاده شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1398/08/03 01:48 ب.ظ | دفعات بازدید: 654 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot