ARAZKHABAR.IR

بیش از ۷۳۰۰ میلیارد ریال زمین در آذربایجان‌غربی رفع تصرف شد


بیش از ۷۳۰۰ میلیارد ریال زمین در آذربایجان‌غربی رفع تصرف شد آراز خبر- فرمانده یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: در نیمه نخست امسال زمین هایی به ارزش هفت هزار و ۳۷۹ میلیارد ریال در شهرستان های مختلف استان به نفع دولت رفع تصرف شد.

سرهنگ علیرضا صفرپور  افزود: در این مدت بیش از ۳۱۰ هزار متر مربع زمین در مناطق مختلف استان که شامل اراضی دولتی و زمین های ملی می شد، از تصرف اشخاص درآمده و رفع تصرف شده است که اقدامی کم نظیر در طول سالیان مختلف بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت برای نزدیک به ۲۳۰ هزار مترمربع زمین حکم رفع تصرف صادر شده که ارزش آنها هم به بیش از ۹۰۰ میلیارد ریال می رسد.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی ادامه داد: این یگان از سال ۱۳۹۵ در ۱۴ شهرستان استان تشکیل شده و اقدامات صورت گرفته طی سال جاری، در این مدت هفت ساله کم نظیر بوده است.

سرهنگ صفرپور اظهار کرد: شهروندان نیز می توانند در شناسایی زمین ها و رفع تصرف آنها یاری گر ما باشند که در این راستا، سامانه ارتباط مردمی ۱۶۵۶ آماده دریافت اخبار و گزارش‌های مردمی از تخلفات، تعرض و تصرف اراضی ملی و دولتی است.

وی گفت: جلوگیری از هرگونه اخلال، تصرف، تجاوز، ایجاد مزاحمت، ممانعت از ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی ملی و دولتی و برخورد با متخلفان و زمین خواران و معرفی آن‌ها به مراجع قضایی از وظایف مهم این یگان است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/07/26 04:53 ب.ظ | دفعات بازدید: 2346 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot