ARAZKHABAR.IR

بیش از ۶۳ هزار داوطلب کنکوری در آذربایجان‌غربی رقابت می‌کنند


بیش از ۶۳ هزار داوطلب کنکوری در آذربایجان‌غربی رقابت می‌کنند معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارومیه و نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در آذربایجان‌غربی با اشاره به آغاز کنکور امسال همزمان با سراسر کشور در استان گفت: ۶۳ هزار و ۵۶ داوطلب کنکوری در سراسر استان طی چهار روز در پنج رشته تحصیلی به رقابت می‌پردازند.

دکتر علیرضا مظفری با بیان اینکه صبح امروز همزمان با کل کشور، برگزاری کنکور در سراسر آذربایجان‌غربی آغاز شد، افزود: سه هزار و ۵۵۱ نفر در رشته هنر صبح امروز در این استان به رقابت پرداختند.

وی با بیان اینکه متقاضیان رشته‌های زیر مجموعه ریاضی و انسانی نیز فردا / پنجشنبه/ همزمان با کل کشور رقابت خود را آغاز می‌کنند، اظهار داشت: متقاضیان رشته‌های زیر مجموعه ریاضی سه هزار و ۹۱۵ نفر و انسانی ۱۸ هزار و ۶۶۲ نفر در آذربایجان‌غربی خواهند بود.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در آذربایجان‌غربی همچنین با اشاره به برگزاری کنکور تجربی در روز جمعه اضافه کرد: ۲۹ هزار و ۸۱۱ نفر نیز در این رشته تحصیلی رقابت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه روز شنبه نیز کنکور شاهد برگزاری کنکور زبان خواهیم بود، گفت: هفت هزار و ۱۱۷ نفر نیز برای کنکور زبان در سراسر آذربایجان‌غربی رقابت می‌کنند.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارومیه خاطر نشان کرد: کنکور ۱۴۰۰ با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.

همچننین علی مصطفوی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی نیز با حضور در محل برگزاری آزمون در دانشگاه ارومیه، از روند اجرای آن بازدید کرد.


برچسب ها:

تاریخ: 1400/04/10 11:18 ق.ظ | دفعات بازدید: 3129 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot