ARAZKHABAR.IR

بیش از ۱۳ هزار شغل در ارومیه ایجاد شده است


 بیش از ۱۳ هزار شغل در ارومیه ایجاد شده است فرماندار ارومیه گفت: در سال جاری در این شهرستان برای بیش از ۱۳ هزار نفر زمینه اشتغال فراهم شده است.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،فرماندار شهرستان ارومیه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان با اشاره به لزوم توجه ویژه به اشتغال پایدار با توجه به برنامه دولت سیزدهم گفت: طبق سند اشتغال این شهرستان در سال جاری باید ۱۳ هزار و ۶۱۰ فرصت شغلی در منطقه فراهم می‌شد که ۹۵.۷۵ درصد برنامه اشتغال با بیش از ۱۳ هزار مورد آن عملیاتی شده است.

غلامحسین عماری افزود: ایجاد اشتغال پایدار از تأکیدات و برنامه‌های مهم دولت سیزدهم است که در این راستا، اولویت بندی طرح‌های اقتصادی و اشتغال زایی جهت اختصاص تسهیلات، باید در اولویت کاری دستگاه‌های متولی قرار گیرد. ️

وی حمایت از طرح‌های اشتغالزایی را در کاهش نرخ بیکاری مؤثر دانست و اظهار کرد: دستگاه‌های مرتبط از کسب و کار‌های تولیدی، خانگی و روستایی حمایت لازم را داشته باشند و بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری هم باید با تسهیل در پرداخت وام‌های اشتغال زایی به متقاضیان، موجبات افزایش رضایتمندی مردم را فراهم کنند.

فرماندار شهرستان ارومیه می گوید: ز مجموع ٧ طرح از طرح‌های اشتغال روستایی، ۵ طرح تائيد نهایی و ٢ طرح نیز به مرحله بررسی مجدد رسیده است.

در این جلسه مدیران بانک‌های عامل به عنوان مجری طرح‌های اشتغال فراگیر و پایدار روستایی، گزارشی درخصوص اقدامات انجام شده طی سال جاری و برنامه‌های در دست اقدام برای رفع مشکلات موجود، ارائه کردند. ️

در این جلسه ضمن بررسی آخرین وضعیت اشتغال شهرستان توسط اعضای کارگروه، دستگاه‌های اجرایی با اعلام آخرین وضعیت اجرای بخشنامه تسهیلات اشتغال روستایی و طرح‌های ارائه شده، گزارش‌هایی درباره سرمایه گذاری‌های صورت گرفته در حوزه اشتغال زایی شهرستان ارائه کردند.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/12/25 05:09 ب.ظ | دفعات بازدید: 3707 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot