ARAZKHABAR.IR

بکارگیری۸ هزارنیرو برای امنیت مسافران نوروزی در آذربایجان غربی


بکارگیری۸ هزارنیرو برای امنیت مسافران نوروزی در آذربایجان غربی آراز خبر-فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: در ایام نوروز برای تامین امنیت مسافران ۸ هزار نفر در استان بکارگیری می شود.

 سردار رحیم جهانبخش بعد ازظهر شنبه در جلسه ستاد تسهیلات سفر آذربایجان غربی با بیان اینکه درایام نوروز برای تأمین امنیت مسافران ۸ هزار نفر در استان بکارگیری می‌شود، اظهار کرد: فضای ورودی شهر و استان باید در آستانه ایام تعطیلات نوروزی بانشاط باشد.

وی ادامه داد: همچنین نمازخانه‌های بین راهی نیز مورد توجه قرار گرفته و ساماندهی لازم صورت گرفته تا در خدمت مهمانان و گردشگران قرار گیرند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان غربی نیز در این جلسه اظهار کرد: طرح اخذ گواهینامه‌های دارای نمره منفی از امروز آغاز می‌شود بر اساس این طرح، دارندگان این گواهینامه‌ها در ایام تعطیلات حق رانندگی نخواهند داشت.

سرهنگ حجت مشتاق ادامه داد: لیست این افراد وجود دارد و بر اساس لیست به آنها پیامک فرستاده خواهد شد که حق رانندگی در ایام تعطیلات ندارند و در صورت رانندگی با آنان برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه همچنین رانندگانی که در سال گذشته تخلف داشته‌اند در این لیست قرار دارند و حق رانندگی نخواهند داشت، ادامه داد: پلیس در ایام نوروز و تعطیلات با چهار دوربین در رینگ کمربندی ارومیه که بسیار حائز اهمیت است حضور خواهد داشت.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان غربی ادامه داد: در سال گذشته ۱۰ نفر فوتی درون شهری بود که هشت نفر آنها عابر پیاده و بالای ۵۰ درصد کشته‌ها مربوط به شهرستان ارومیه بود.

وی افزود: ۳۱۹ مصدوم نیز در ایام تعطیلات طرح نوروزی داشتیم که ۹ فقره از تصادفات فوتی در ایام نوروزی در رینک کمربندی ارومیه بوده است.

سرهنگ مشتاق نصب بنر، عایق سازی، شناسایی نقاط حادثه خیز، آشکارسازی معابر و رنگ آمیزی سرعت گیرها از جمله اقدامات مهمی برشمرد که در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان غربی افزود: همچنین نصب تابلو علائم و آشکار سازی نقاط حادثه خیز نیز در دستور کار است.

وی به راه اندازی پویش «نه به تصادفات» اشاره کرد و گفت: ارگان‌های مختلف دراین خصوص وارد عمل شده و اطلاع رسانی لازم صورت گیرد.

جلسه ستاد تسهیلات سفر آذربایجان غربی با حضور اعضای کمیته‌ها برگزار شد و حاضرین به ارائه نظرات، پیشنهادات و برنامه‌های خود پرداختند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/12/19 04:21 ب.ظ | دفعات بازدید: 2358 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot