ARAZKHABAR.IR

به دنبال بهبود شاخص‌های توسعه در شهرستان‌های استان هستیم


به دنبال بهبود شاخص‌های توسعه در شهرستان‌های استان هستیم آراز خبر-استاندار آذربایجان غربی از اتمام پنج هزار طرح نیمه تمام در استان طی ۲ سال اخیر خبر داد و گفت:به دنبال بهبود شاخص‌های توسعه در شهرستان‌های استان هستیم.

محمدصادق معتمدیان عصر یکشنبه در دیدار با ائمه جمعه آذربایجان غربی با اشاره به عقب افتادگی‌های سال‌های گذشته و توسعه نامتوازن شاخص‌ها در آذربایجان غربی، افزود: رویکرد دولت سیزدهم، توسعه متوازن تمامی مناطق مختلف کشور بوده و در آذربایجان غربی نیز با برنامه ریزی های انجام شده به ویژه در سفرهای شهرستانی، ضمن بازدیدهای جهادی و میدانی و کسب نظر نخبگان محلی و شناسایی مطالبات به حق مردم به دنبال جبران عقب ماندگی‌ها و بهبود شاخص‌های توسعه در شهرستان‌های استان هستیم.

وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمن و شرایط اقتصادی ویژه کشور در سال‌های اخیر اضافه کرد: با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌ها، دولت تمام تلاش خود را برای رفع مسائل و مشکلات مردم به کار بسته و در آذربایجان غربی نیز برای توسعه متوازن و اتمام پروژه‌های نیمه تمام، با وجود تمامی محدودیت‌ها تلاش مضاعف انجام می‌دهیم.

معتمدیان از اتمام بیش از پنج هزار پروژه نیمه تمام در استان طی ۲ سال اخیر و رضایتمندی مردم خبر داد و اظهار کرد: در این مدت اقدامات بسیار مهمی در حوزه عمرانی استان در بخش‌های مختلف در راستای مطالبات مردم انجام شده است که می‌توان به اتمام یک هزار و ۷۹۳ کلاس درس در آذربایجان غربی و آغاز ساخت یک هزار و ۸۰۰ کلاس درس در قالب نهضت مدرسه سازی اشاره کرد.

استاندار آذربایجان غربی نسبت دادن واژه محرومیت به این استان را ظلم به مردم دانست و ادامه داد: این استان در تمامی حوزه‌های مختلف، برخوردار و ثروتمند است و نیاز است پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های استان شناسایی و برای بهره مندی بیشتر مردم استان از این ظرفیت‌ها استفاده شود.

وی ظرفیت معادن را از ظرفیت‌های کم نظیر و پتانسیل‌های استان عنوان کرد و گفت: با شناسایی پهنه‌های معدنی استان و با جذب سرمایه گذاران بخش‌های دولتی و خصوصی در حوزه فرآوری محصولات معدنی به زودی شاهد توسعه در این بخش و بهره مندی مردم استان از منافع معادن استان خواهیم بود.

معتمدیان افزود: با وجود مناطق صعب العبور و هزینه بالای گاز کشی در مناطق کوهستانی استان، تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان تا سال آینده از نعمت گاز و اینترنت بهره مند خواهند شد و دولت سیزدهم با تمام توان در مسیر توسعه متوازن آذربایجان غربی گام بر می‌دارد.

وی به سفر رئیس جمهور به کشور ترکیه اشاره کرد و ادامه داد: در این سفر که با استقبال کم نظیر مقامات ارشد ترکیه برگزار شد، در راستای دیپلماسی منطقه‌ای استان، بخش قابل توجهی از تفاهمات بین ایران و ترکیه، مربوط به آذربایجان غربی بوده و با توسعه پایانه‌ها و بازارچه‌های مرزی مشترک، در تحقق هدف ۳۰ میلیارد دلار مبادلات اقتصادی با این کشور، آذربایجان غربی نقش کلیدی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: در سایه امنیت پایدار، حدود یک هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در حوزه‌های اقتصادی استان آغاز شده است و با بهره برداری از این طرح‌ها در سال‌های آینده ضمن ایجاد رونق اقتصاد استان شاهد ایجاد فرصت‌های اشتغال برای جوانان این استان خواهیم بود.

استاندار آذربایجان غربی به کاهش نرخ بیکاری در استان اشاره کرد و گفت: با توجه به تدابیر دولت سیزدهم و اقداماتی چون سرمایه گذاری ها، احیای واحدهای تولیدی، اتمام پروژه‌های نیمه تمام و بهبود فضای کسب و کار در استان، آذربایجان غربی از رتبه آخر در حوزه اشتغال، امروز به رتبه‌های نخست ارتقا یافته است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/12/20 06:55 ب.ظ | دفعات بازدید: 2624 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot