ARAZKHABAR.IR

بهره‌برداری از پروژه‌های راه و شهرسازی به ارزش 1455 میلیاردریال در دهه فجر


بهره‌برداری از پروژه‌های راه و شهرسازی به ارزش 1455 میلیاردریال در دهه فجر مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی از بهره‌برداری از پروژه‌های راه و شهرسازی به ارزش یک هزار و۴۵۵ میلیاردریال همزمان با دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش آرازخبر، سید محسن حمزه لو اظهارداشت: ۴٣کیلومتر پروژه بزرگراهی، راه اصلی و راه فرعی، ١١٠ کیلومتر راه روستایی، بیش از دو هزار واحد مسکن مهر و دو پروژه بازآفرینی شهری آماده بهره­‌برداری است.

وی در تشريح برنامه‌های افتتاحی دهه مبارک فجر تصریح کرد: همزمان با دهه مبارک فجر، ۴٣کیلومتر پروژه بزرگراهی،راه اصلي و روستايي با اعتبار ٧٢٢میلیاردریال به بهره برداری می‌رسد.

حمزه لو خاطرنشان کرد: مهم­‌ترین پروژه­های حوزه ساخت و توسعه راههای استان در مجموع با اعتبار عبارت از احداث باند دوم بزرگراه خوی- ایواوغلی و بزرگراه ارومیه- مهاباد- میاندوآب به عنوان بخشی از طرح کریدور غرب، تقاطع غير هم سطح محور خوی -قطور –رازی، بهسازی محورهای خوی فیرورق، راه اصلی نقده- پیرانشهر- تمرچین، تعریض و بهسازی محور میاندوآب -شاهین دژ و محور ریحان اباد جارچیلو شهرک صنعتی فاز ٢ می باشد‌.

وی ادامه داد: همچنین ١١٠ کیلومتر راه روستایی با اعتبار ۴٧٣ میلیاردریال همزمان با چهل و یکمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی یادآور شد: احداث مرکز جامع سلامت امیرآباد و ساماندهی بخشی از سیمینه رود در شهرستان بوکان از جمله طرح­های بازآفرینی شهری است که در جهت توانمندسازی بافت­‌های ناکارآمد شهری اجرا شده و برای این طرح­‌ها ٢۵۴ میلیارد ریال هزینه شده است.

حمزه لو با بیان اینکه تحویل بیش از دو هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان با اولویت ارتقای کیفیت زندگی و تامین زیرساخت های لازم در مساکن مهر از دیگر برنامه­‌های مجموعه راه و شهرسازی در این ایام است، ادامه داد: نزدیک به ۶میلیارد و ٨٩۵میلیون ریال برای این مساکن مهر تسهیلات پرداخت شده است.

وی ابراز داشت: در شرایط حساس امروز ایران اسلامی و با وجود محدودیت های مالی، دوره تلاش و جرأت در مجموعه راه و شهرسازی آذربایجان غربی آغاز شده و توانسته با برنامه ریزی، تلاش بی وقفه و مدیریت جهادی، چندین طرح کلیدی در توسعه استان را تقدیم مردم شجاع و ولایت مدار استان کند.تاریخ: 1398/11/07 07:17 ب.ظ | دفعات بازدید: 602 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot